2. LEGIONÁŘSKÝ MARŠ - 10, 25, 50 km pěšky, kolmo i koňmo

Turistika

Dálkový pochod ke 100. výročí Čs. legií

  • Trasy: 10, 25, 50 km pěšky a kolmo (10km i koňmo)
  • Start: 6:00 až 10:00 u restaurace BOWLING v Bystřici, 2 km z ČD Bystřice směr Nýdek
  • Cíl: 11:00 až 20:00, Nýdek Hluchová-Kolibiska

V 11:00 na vrcholu Polední - 672 m n.m. u Památníku legionářů (Obelisk gen. Šnejdárka a Mohyla české státnosti) pietní připomínka padlých legionářů spojená se vzpomínkou na 440 let od zavedení češtiny na Těšínsku.                              Za kilogramový kámen položený na mohylu obdržíte čerstvě vyražený šnejdárkův groš 2. ražby Surprise.        Výstavka a čepované pohoštění přímo u obelisku!

Trasy jsou přehledně popsány a signalizovány. Většina vede po značených turistických cestách. Průchod kontrolními body je samoobslužný, každý účastník si otiskne razítko do pochodového listu, který obdrží na startu.                                Nejvyšší bod Legionářského marše je ve výšce 1020m crying na rozhledně Čantoryje.                Slezské, dříve též Těšínské Beskydy, nabízejí bohaté výhledy od Jeseníků po Tatry, mají mnoho turistických chat (včetně polských na hraničním hřebeni) a míst k občerstvení.

V cíli obdrží každý účastník marše pamětní list a může si vybrat z nabídky zajímavých tisků ČSOL. Nejlepší a nejatraktivnější účastníci budou oceněni. V cíli je útulná hospůdka a dostatečný prostor pro odpočinek, relaxaci i zábavu wink. Bude připraveno dostatek dobrého jídla a pití i trocha zábavy.      Před 15. a 21. hodinou vyjíždí z konečné na Kolibiskách BUS do Bystřice a Třince.                    Na Kolibiskách je možné přespat a odjet až v neděli, této možnosti využili i mnozí loňští turisté.

Akci zajištuje ČSOL Jednota Frýdek-Místek ve spolupráci se členy KČT. Startovné 0,- Kč Smile.

Těšíme se všechny nadšence z blízka i daleka!

Kontaktní telefony: 721823498, 603450988.

Podrobnosti heldejte na www.snejdarek.ic.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Termíny