FESTIVAL LEDOVÝCH SOCH BUDE TENTOKRÁT VE ZNAMENÍ ZIMNÍCH OLYMPIJSKÝCH HER V SOČI

Volný čas, Pro děti

PŘIJĎTE O TOMTO VÍKENDU DO GALERIE HARFA A OBDIVUJTE PRECIZNÍ PRÁCI UMĚLECKÝCH SOCHAŘŮ


Již tento víkend 8. a 9. února 2014 se v Galerii Harfa uskuteční 3. ročník Festivalu ledových soch. Letos bude mít 9 zkušených sochařů za úkol ztvárnit sportovce, kteří budou v Soči bojovat o medaile pro Česku republiku. Začátek programu v sobotu i v neděli je od 14 hodin. Připraven je i program pro děti, které si za dohledu sochařů mohou vytesat symbol her, medvídka.


„Těší nás, že se z Festivalu ledových soch v Galerii Harfa stává pomalu ale jistě novodobá tradice. Zima se letos zatím příliš neukázala a proto věříme, že si zimní atmosféru návštěvníci užijí právě při sledování této mimořádné show. Být při tom, jak se z obyčejného ledového kvádru stává umělecké dílo, je opravdu velký zážitek,“ říká Martina Tlustá, marketingová koordinátorka Galerie Harfa.

Sochaři budou sochy tvořit za pomoci dlát, kladiv, sekyr a motorových pil. V neděli odpoledne, kdy už budou všechny sochy hotové, proběhne vyhlášení vítěze o nejkrásnější sochu. Akci přijde podpořit cvičitelka aerobiku a instruktorka fitness Hanka Kynychová, moderátorka a Miss České republiky Lucie Křížková a také olympijský medailista v moderním pětiboji David Svoboda.

www.galerieharfa.cz

Termíny