OFF-LINE DAY (ne)bezpečný internet

Volný čas, Pro děti, Kurzy, vzdělání, konference

Městská knihovna Česká Třebová

Oddělení TEENSPACE

„Off-line den: (ne)bezpečný internet“

11. února 2014 od 12 – 18 hodin

Městská knihovna se připojuje k mezinárodnímu projektu Safer internet Day, jehož cílem je podnítit bezpečnější a zodpovědnější užívání online i mobilních technologií především začínajícími a mladými uživateli ale i rodiče, pedagogy.

V České republice zajišťuje tuto akci Národní centrum bezpečnějšího internetu.

Program:

  • promítání filmů z projektu seznamsebezpečně.cz a Křečči v síti (Cílem filmů je upozornit na nebezpečí skrytá za nejrůznějšími identitami na internetu a naučit děti řešit situace, do kterých se mohou dostat. Film je určen dětem ve věku 10 − 16 let, jejich rodičům a pedagogům. První i druhý díl získal záštitu MŠMT ČR a byl distribuován do všech základních škol v České republice)

 

  • rady a pomoc pro každého, kdo si neví rady s internetem, nebo řeší problémy na sociálních sítích
  •  
  • Co je to NETiketa a proč bychom se podle ní měli chovat
  • od 17 hodin konzultace pro rodiče, které zajímá bezpečí jejich dětí na síti, promítání filmů z projektu seznamsebezpečně.cz

 

Po celé odpoledne bude TeenSpace offline, tedy s vypnutými počítači, abychom si mohli povídat a diskutovat. Půjčování a vracení knih bude možné. Vstup volný. Od měsíce března bude vždy oddělení TeenSpace pořádat „dny bez počítačů“, kdy se chceme věnovat různým tématům (vyhledávání na internetu, nástrahy v on-line prostředí, nová média, internet věcí, 3D tisk), které vás snad budou zajímat.

 

Kontakty: Bc. Michal Denár: michal.denar@ceska-trebova.cz, Bc. Jana Jakeschová: jana.jakeschova@ceska-trebova.cz Lenka Šmídová: lenka.smidova@ceska-trebova.cz.

 

 

http://www.bezpecnyinternet.cz/

http://www.seznamsebezpecne.cz/

http://www.saferinternet.cz/

 

Termíny