MISSION / Handa Gote Research & Development

Divadlo

"Člověk čase si a byl Kamkoli čas nastolí zrozen kráčí s jeho v bere sebou vládu." Theatre cut-up podle novely Williama S. Burroughse Ghost of Chance.

50 min / v češtině s anglickými titulky

 

Handa Gote, jako patrně nejdůležitější a nejinvenčnější soubor nezávislého divadla v Česku, dokázali, že příběh o pirátské komunitě, kolonialismu, likvidaci původních kmenů, trestuhodném zneužívání zvířecí říše a násilí páchané na lemurech se může zrcadlit ve všech formách, a přitom být čitelný a při jisté dávce krutosti až surově zábavný.

Lukáš Jiřička, A2  

 

Čas je lidské soužení; vynález, který lidem nepomáhá, ale naopak je vězní. Co ale zůstane ze sto šedesáti milionů let v bezčasí? Co znamená čas pro lemury, zásobující se potravou? Nejsou zde dravé šelmy, není se čeho obávat. Jejich protilehlé palce nikdy nevyrobí nástroje, protože vyrábět nástroje není zapotřebí. Člověk byl zrozen v čase. V čase žije a v čase umírá. Kamkoli kráčí, bere si čas s sebou a nastolí jeho vládu.

William S. Burroughs: Ghost of Chance

 

Představení podle novely Williama S. Burroughse Ghost of Chance pojednává o rozpadu pirátské komuny na Madagaskaru v sedmnáctém století. Během představení se legenda za pomoci iluzivního divadla a filmových postupů nejprve vytváří a poté dekonstruuje Burroughsovou oblíbenou cut-up metodou. Příběh je podepřen typicky burroughsovskými tématy světové konspirace a výjevů na pomezí reality. Představení je příběhem o nemožnosti udržet mír se světem, s časem, s přírodou, sám se sebou.

 

Podpořili/ poděkování:

International Visegrad Fund 

(Visegrad Artist Residency in ST A NICA – ŠTOKOVEC, priestor pre kultúru )

Ministerstvo kultury ČR

hlavní město Praha

Jedefrau.org / produkce / Cavina-Kalivodová

Motus o.s., produkce divadla Alfred ve dvoře

Účinkují

Připravili: Švábová, Dörner, Hybler, Procházka, Smolík

Produkce: Jedefrau.org

Termíny