Valentýn bez humbuku aneb příjemných chvíli není nikdy dost

Volný čas

14. únor, Valentýn, klišé, kýč, Amerika – v půlce února se tyto slova přetřásají, kde jen to jde. Proč ale musíme stále něco odmítat a proti něčemu se vyhrazovat? Nemusíme hned propadat růžovému šílenství, stačí si vzpomenout na základy, na kterých tento svátek stojí! Myslete pozitivně a užijte si svátek lásky bez ohledu na mínění okolí.

Některé svátky milujeme, jiné akceptujeme a jiné nám přijdou směšné. Svátek svatého Valentýna se u nás stal postupně synonymem konzumu, nevkusu, trapnosti a kýče. Přitom legenda, která se k tomuto svátku váže, je stará skoro 2000 let! To, že je tento den využívaný k masivní propagaci všeho červeného a růžového ještě neznamená, že bychom nemohli dát oslavě lásky šanci.

Co se na jeden rok oprostit od všeho negativního, od všeho, co se nám nelíbí, co nemáme rádi, co nás rozčiluje a využít tento svátek pouze jako podnět, jako připomenutí, že jsou okolo nás lidé, které máme rádi, se kterými sdílíme naše životy a na které občas i zapomínáme. Kolikrát každý z nás okolo sebe slyšel větu „Když budu chtít někomu říct, že ho mám rád, tak mu to řeknu kdykoliv, ne když je zrovna Valentýna!“? Jenže kdo z nás to pak opravdu udělá? Jak často přijdeme za kamarádkou a od srdce ji řekneme, že nám na ní záleží, že jsme rádi, jaká je? Nebo za partnerem s upřímnými slovy, které zrovna nemají konkrétní důvod?

Na vše se dá koukat z různých úhlů pohledu a je na každém, jak k tomu přistoupí. Není potřeba kupovat drahé dary, pugety růží a obrovské plyšové medvědy. Napadá vás snad důvod, proč si nevyrazit na příjemnou večeři s přítelem nebo proč nevzít kamarádku na drink a proklábosit celý večer?  Samozřejmě, že přáníčky, sladkostmi a drobnými dárky rozhodně nikoho nerozzlobíme a i v nákupních centrech to vědí. Na Valentýna nemusíte ale jen bezhlavě nakupovat, obdarováni můžete být i vy. Například Nákupní galerii Myslbek připravila pro své zákazníky stovky růží, kterými je v tento den bude těšit. Navíc budou přichystány i speciální valentýnské akce v přítomných restauracích a obchodech.

Nenechte se odradit českými stereotypy, myslete optimisticky a využijte valentýnský den k prožití krásných chvil s kýmkoliv, koho máte rádi. 

Termíny