Aspoň na víkend se staň boháčem!

Výstava, Volný čas, Pro děti

Aspoň na víkend se staň boháčem!

V sobotu 8. února 2014 od 10:00 do 17:00 se uskuteční další akce pro rodiny s dětmi z cyklu „Aspoň na víkend…“, tentokrát zprostředkuje nejen malým návštěvníkům výstavu „Peníze“ v Nové budově Národního muzea. Pro děti a jejich doprovod je připraven bohatý celodenní program. Společně se přeneseme do světa peněz, v němž se ale také odehrává detektivní příběh o velké muzejní loupeži.

Výstava „Peníze“ doslova oživne, jelikož se v ní budou pohybovat čtyři postavy v roli obchodníka, zloděje, sběratele a detektiva. Ti návštěvníky seznámí s důležitými tématy představenými na výstavě „Peníze“. Děti se od postav mimo jiné dozví odpovědi na čtyři otázky. Pokud budou správně, mohou lísteček s odpověďmi vhodit do slosovací nádoby. Z té budou každou celou hodinu vylosováni tři výherci, kteří obdrží odměnu v podobě komiksu „Bankovka a mince“.

Penězi se zabývá numismatika, děti se tak vžijí do role numismatika. Nepozorný zaměstnanec muzea omylem pomíchal různé staré československé mince. Děti mu pomohou celou neplechu napravit. Pokusí se mince správně roztřídit a především popsat tak, aby se něco podobného nemohlo znovu stát.

Detektivní škola
V malé detektivní škole dětem pomůže zkušený detektiv sejmout správně otisky, které zanechal pachatel na skleněných nádobách. Vysvětlí jim, co je daktyloskopie, trasologie nebo mechanoskopie. Děti procvičí i svoji paměť, když budou muset sestavit portrét podezřelého.

Šperkařská dílna Terezy Brabcové
Na výstavě „Peníze“ nejsou k vidění jen mince a bankovky, ale i krásné šperky a drahé kameny. Děti se na výstavě inspirují, a pak si pod vedením Terezy Brabcové z Piaf design vyrobí vlastní šperk. Prvních 400 zručných šperkařů si bude moc vybrat, zdali si zhotoví náušnice, přívěšek na mobil nebo brož.

Vstupné: v rámci běžné vstupenky na výstavu
Místo konání: Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1

Program:
10:00 – 17:00 oživená výstava
10:00 – 17:00 šperkařská dílna
10:00 – 17:00 detektivní škola
15:00 komentovaná prohlídka výstavy „Peníze“ s autorem výstavy Vojtěchem Poláčkem

Kontakty

www.nm.cz

Termíny