Zrní & Korben Dallas

Hudba, Rock & Pop
Nedávno se oběma kapelám dostalo stejné pocty, a to na nejprestižnějším festivalu ve své zemi, kdy odehráli koncert v doprovodu symfonického orchestru. Zrní vystoupili na hlavním pódiu festivalu Colours of Ostrava s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Korben Dallas zahráli na festivalu Bažant Pohoda spolu se Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu v programu Korben Dallas Symphony. Nyní se od symfonických orchestrů navracejí zpátky do klubů, kdy se na základě pozitivních zkušeností rozhodli opět spojit síly pro podzimní turné. V Lucerna Music Baru vystoupí společně 15. prosince.
Zrní na koncertě pokřtí živé album, které vzniklo na akustickém koncertě v létě na Střeleckém ostrově v Praze. Album bude k dostání v limitované edici pouze na koncertech kapely. Poprvé k dostání právě na tomto koncertě. Jedná se o vůbec první vydaný záznam živého vystoupení v historii skupiny.
Korben Dallas pokřtí album s názvem Kam ideme, které natočili spolu se Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu. Album obsahuje písně Korben Dallas v upraveném aranžmá pro velký orchestr plus dvě zcela nové písně. V písni Sen hostuje Aneta Langerová.
Společný koncert v Lucerna Music Baru si kapely „střihly“ již v březnu roku 2014. Tehdy se jim Lucerna Music Bar podařilo vyprodat. „Minulý rok jsme zjistili, že si všichni lidsky sedíme a i vidění světa máme velmi podobné,” říká manažer Zrní Tomáš Paleta. „Kromě toho, spolupráce má pro obě skupiny vynikající efekt. V Česku jsou hvězdami spíše Zrní a představují tak Korben Dallas českému publiku. A na Slovensku je to zas přesně naopak.” Před pražským koncertem máte možnost kapely vidět a slyšet (kromě Slovenska) ještě v Brně, Pardubicích, Českých Budějovicích a Ostravě. Koncert v LMB tak bude zakončením společného česko-slovenského turné. Navíc bude okořeněn i nějakou vánoční koledou v podání kapely Zrní.

Zrní
kromě úspěšného vystoupení s orchestrem na Colours of Ostrava, na kterém zazněla tvorba kapely v aranžmá slovenského houslisty a skladatele Stana Palúcha, se mohou pochlubit i novým klipem. Vznikl ke skladbě Lazar z loňského úspěšného alba Následuj kojota, a jeho režii Zrní svěřili českému výtvarníkovi a písničkáři Jakubu Čermákovi.

Ani Korben Dallas nezahálejí. Na podzimních koncertech se Zrní představí nový koncertní program. Kromě připravovaných singlů Sen a Kam jdeme, zazní i zcela nová tvorba. Kapela navíc plánuje oprášit několik starších skladeb, které na koncertech v poslední době nehrávala. „Záleží nám na tom, aby se i lidé, kteří nás viděli hrát spolu loni se Zrní, mohli těšit na něco zcela nové a vyplatilo se jim přijít,” říká frontman kapely Juraj Benetin. V době turné by už mělo být na světě album, které zachycuje vystoupení Korben Dallas Symphony (aranže Slavo Solovic, produkce Petr Ostrouchov).
„V obou zemích chodí na naše společné koncerty podobné typy fanoušků, a to je pro nás nejlepší důkaz toho, že tato spolupráce je přirozená a úspěšná,” uzavírá baskytarista Korben Dallas Lukáš Fila.
Termíny