LAKE MALAWI (Charlie Straight)

Hudba

Kapela Lake Malawi vznikla v září 2013, kdy se Albert Černý s kapelou Charlie Straight dohodl, že by nebylo správné pokračovat pod názvem Charlie Straight v jiném složení.
"Lidi se mě ptají, proč končím, ale já nekončím. Prakticky pokračuju ve všem úplně stejně. Píšu písničky a chci je hrát živě na koncertech s kapelou. To, že se nová kapela, ve které hraje polovina Charlie Straight, jmenuje jinak, byla gentlemanská dohoda a je to tak naprosto správně." Černý skládal v Charlie Straight veškerou hudbu i texty, stejné to bude i v Lake Malawi.
Albert Černý s Lake Malawi nahrál první singl Always June v Londýně s producenty, kteří v minulosti spolupracovali s Radiohead, Passenger nebo Jamiroquai. Nové písně také předvedl v show na BBC London.
"S Patrikem Karpentskim (kytara) jsem chtěl spolupracovat už dřív, ale nějak mi na to vždycky chyběl čas, nebo odvaha, tak jsem rád, že jeho dveře zůstaly otevřené a že na naší nové vlně jedeme spolu," vysvětluje Černý. Logem kapely je vlnovka, která je společně s názvem inspirovaná písní Calgary Bon Ivera. Patrik Karpentski učinkuje v Toxique a podílel se jako producent (duo Tin Soldiers) na albu Baromantika Lenky Dusilové.
Jeroným Šubrt (basa) z brněnské kapely Admiral Ackbar je nejmladším členem Lake Malawi. "Pavel Pilch (bicí) mi řekl, že našel super basáka do naší nové kapely. Měl pravdu. Překvapilo mě, kolik oblíbených kapel máme s Jeronýmem společných." Umělci, ke kterým se kapela Lake Malawi otevřeně hlásí, jsou Baths, Bombay Bicycle Club, Bon Iver, Beck, Coldplay, Everything Everything, Foals, Jinja Safari, Phoenix, Tame Impala & Teenage Fanclub.

Vstupné: 150,-- Kč/200,-- Kč

Termíny