Cesta za pohádkou

Volný čas, Pro děti

Na prohlídce Cesta za pohádkou budou děti pátrat a hledat ukryté pohádky. Pohádky k nám zavítaly na návštěvu a rozhodly se hrát si s dětmi na schovávanou.


http://www.zamek-mnisek.cz/

V každé zámecké komnatě se jedna z nich ukryla, a aby to pro děti nebylo úplně těžké, zanechala pro ně nápovědu - předmět, který pochází z pohádky. Děti budou na začátku prohlídky postaveny do role detektivů. Budou pátrat nejprve po indiciích a podle nich hádat, jaká pohádka se jim tam schovala. Pokud všechny odhalí, na konci budou po zásluze odměněni malou sladkostí. I pohádková průvodkyně dětem poradí a pomůže, když hned nebudou vědět odpověď. Kdo kouřil kouzelnou dýmku nebo jezdil na jelenovi? Kdo bydlel ve mlýně a kdo musel zametat kolem kamen? A kdo měl zlou macechu? Znáte odpověď na všechny otázky?

Kdo se nebojí vstoupit do tajemného Kouzelného sklepení, toho čeká točité schodiště do neznáma, kniha hříchů kolem které musí projít a potom hned čert se svítivýma očima. Čert je hodný a jmenuje se Brdík. Ani malé děti se ho nemusí bát a říkají mu Brdečku. A co teprve princezna, anděl a víly, to jsou moc hodné pohádkové bytosti. Zavítejte s dětmi i do tohoto pohádkového světa, jistě se jim tam bude líbit!

Prohlídka trvá 35 - 40 minut

Prohlídky jsou v časech 11:45, 12:45 a 13:45 hod.

Rezervace nutná na tel: 318 590 261

Termíny