STICKER / Jan Bárta, Halka Třešňáková a Milou Veling

Divadlo

V RÁMCI FESTIVALU MALÁ INVENTURA

v češtině s anglickými titulky

V představení se dozvíte, co vás může potkat na zdánlivě nekonfliktní návštěvě manželského páru, který už ledaco zažil. Prezentace jich samých coby idylického páru na úrovni se zvrtává
do sledu absurdních manipulací, vzájemných provokací a výčitek vztahujících se ke  společné minulosti. Pocit trapnosti z pohledu do intimity tohoto manželství vede k otázce, zda toto, i přes jistou zvrácenost, není ta pravá láska.

Dvojice Třešňáková - Bárta v roce 2010 v holandském Amsterodamu nazkoušela představení Tak přesně o ráji to není. Po holandské premiéře následovala česká v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu v Praze. Představení se hrálo a stále hraje na řadě mezinárodních festivalů (Opava, Kolín, Budapešť). Tak přesně o ráji to není je založené na příběhu Adama a Evy provokuje diváka k vlastní aktivitě.


I tentokrát volí hlavní tvůrci nekonvenční cestu, což konkrétně znamená neliterární přístup
ke slovu a neestetický přístup k pohybu a tělu samotnému. K režijní a scénické spolupráci byla opět pozvána Milou Veling (Silo Theater) z holandského Amsterodamu.

Účinkují

Podpora: hlavní město Praha, Velvyslanectví Nizozemského království, VARP – Visegrad Fund, Nová síť, Motus o.s., produkce divadla Alfred ve dvoře a MeetFactory

Poděkování: Vlasta Třešňák, Družina, Crewcollective, Stary Browar- Poznan.
Přátelé a rodiny a všichni, koho jsme potkali na cestě…

Idea: Halka Třešňáková a Jan Bárta
Hrají: Halka Třešňáková a Jan Bárta
Režijní spolupráce, scéna: Milou Veling (NL)
Hudba/Text: David Hlaváč /Ganz Egal (CZ-D)
Světlo: František Fabián
Vizuál: Michaela Klakurková
Produkce: Markéta Černá

Termíny