THE STRANGER GETS A GIFT SERVICE – INTERRUPTOR / C. Maldonado (MEX) a J.Serran (CAN)

Divadlo

V RÁMCI FESTIVALU MALÁ INVENTURA

Art service pro jednoho diváka. Od 12h každou hodinu
Nutná předchozí rezervace na:+420 721 445 082 nebo na: the.stranger.gets.a.gift@gmail.com

„The Stranger Gets a Gift Service“ je sérií performancí, jejichž cílem a záměrem je rozšířit spektrum možností, jakými lze chápat umění. Činí tak prostřednictvím různých nástrojů, které v rámci představení dává návštěvníkovi, nebo-li cizinci (Uživateli), k libovolnému nakládání.
Umělkyně z rozličných oborů vytvořily tři na sobě nezávislé (ale souběžně probíhající) performance/instalace – Amuleto, Interruptor a Reminiscencia - které Uživatel může zakusit na vlastní kůži. V rámci festivalu Malá Inventura se v divadle Alfred ve dvoře a ve Veletržním paláci představí poslední dvě jmenované.

Zájemce si vybere instalaci a rezervuje čas, který mu nejlépe vyhovuje. Je žádoucí, aby na místo určení (v případě Reminescencii divadlo Alfred ve dvoře, u Interruptora Veletržní palác), dorazil 10 minut předem a mohl se tak seznámit s krátkým „manuálem“.

Interruptor (jazykově bezbariérové)
Performance vytvářející virtuální prostředí, které narušuje naši běžnou představu dialogu, získanou z každodenního života a nabízí alternativní možnost vizuální konverzace.

Do jaké míry je virtuální komunikace schopna postihovat a odrážet to, co chceme vyjádřit či předat? Jakou roli hrají virtuální prostředky v našich rozhovorech?

Interruptor je vizuální zařízení, které se snaží o dočasné opuštění způsobů, jakými člověk běžně vnímá prostor a čas, ale také o narušení hranice mezi vlastním „Já“ a „Já“ někoho jiného. Uživatel může odhodit zaběhlé každodenní způsoby komunikace a prostřednictvím různých předmětů a obrazů objevit svůj vlastní způsob dialogu.

„Jste-li připraveni aktivovat tento přístroj, vložte prosím ruce do osvětleného prostoru.”

Účinkují

Autor: Cristina Maldonado
Účinkují: Cristina Maldonado nebo Jessica Serran
Produkce: Quimera G.C., Roberto Montiel, Jedefrau.org, Barbara Vahalová
Foto: Daniel Pizamiglio


Podpora:
Creadores Escénicos con Trayectoria 2013-14 FONCA.
Motus o.s., produkce divadla Alfred ve dvoře, rezidenční program 2013.
Jedefrau.org
Ministerstvo kultury ČR
Embajada de México en la República Checa.
Programa de Apoyo a las Artes Escénicas México - Unión Europea (FONCA - Unión Europea),  Consejo Nacional para la Cultura y las Artes.


Rezidence výzkumu: STANDING, AND_Lab, Atelier Real Lisabon; Joao Fiadeiro a Fernanda Eugenio.

Termíny