MONOLOGY VAGÍNY 19.3. 2014 KD VLTAVA ČESKÉ BUDĚJOVICE

Divadlo

Do Českých Budějovic po sedmi letech znovu míří celosvětově známá a velice úspěšná hra americké autorky Eve Enslerové MONOLOGY VAGÍNY. Toto původně literární dílo, zpracovala pro české prostředí herečka Dagmar Bláhová a téměř deset let s ním úspěšně plní sály po celé republice.

Hrají: Dáša Bláhová, Anna Polívková a Jitka Asterová. Mimochodem - Anna Polívková je čerstvá vítězka televizní zábavní Show StarDANCE na ČT1.

Trojice dam si mistrným způsobem hraje s ženskou intimitou a sexualitou ve všech jejích podobách. Z pohledu vaginy popisují různé momenty, jako pohlavní styk, orgasmus, masturbaci, porod, ale třeba i znásilnění. A kdo dílo četl nebo už viděl divadelní představení, ví, že autorka si rozhodně servítky nebere a všechny situace popisuje velice věrně. 

Celá hra je tak doslova nabitá emocemi. „Je to takové dílo, které vás dožene k úsměvu, ale i k slzám a občas vám bude běhat mráz po zádech. Je to v podstatě tragikomické, ale lidé z představení odcházejí velmi povznesení,“ uvedla herečka Anna Polívková. Podle jejích slov se hra stala již jakýmsi evergreenem, který ovšem není určený jen ženám. „Velice ráda bych na tu hru pozvala i pány. Vůbec se nemusí bát, zcela jistě se budou dobře bavit. Když na nás přijdou například páry, tak nakonec odcházejí domů takoví smířliví. Řekla bych, že muži nás pochopí. Určitě to na ně má velmi dobrý dopad. Chápu, že se samozřejmě najdou takoví zarputilci, které tam ta žena nedostane, ale když už tam ti chlapi jsou, tak se kolikrát baví víc než ty ženské,“ říká

Monology vagíny se po svém uvedení na scénu v Americe staly doslova trhákem, který byl přeložen do více než dvaceti jazyků.

Intimní divadlo Dáši Bláhové sehrálo již více než pět stovek repríz a s představením stále slaví úspěchy. 

http://www.intimnidivadlo.cz/db-hra_monology_vaginy/

Ceny lístků jsou 400,- 350,- a 300,- 

Vstupenky v předprodeji: 

+420 777 135 342
nebo na 1.art.production@seznam.cz

Účinkují

Dáša Bláhová

Jitka Asterová

Anna Polívková

Termíny