Monology vagíny 10.3.2014 Hradec Králové

Divadlo

Do Hradce Králové po sedmi letech znovu míří celosvětově známá a velice úspěšná hra americké autorky Eve Enslerové MONOLOGY VAGÍNY. Toto původně literární dílo, zpracovala pro české prostředí herečka Dagmar Bláhová a téměř deset let s ním úspěšně plní sály po celé republice.

Hrají: Dáša Bláhová, Anna Polívková a Jitka Asterová. Mimochodem - Anna Polívková je čerstvá vítězka televizní zábavní Show StarDANCE na ČT1.

Trojice dam si mistrným způsobem hraje s ženskou intimitou a sexualitou ve všech jejích podobách. Z pohledu vaginy popisují různé momenty, jako pohlavní styk, orgasmus, masturbaci, porod, ale třeba i znásilnění. A kdo dílo četl nebo už viděl divadelní představení, ví, že autorka si rozhodně servítky nebere a všechny situace popisuje velice věrně. 

Celá hra je tak doslova nabitá emocemi. „Je to takové dílo, které vás dožene k úsměvu, ale i k slzám a občas vám bude běhat mráz po zádech. Je to v podstatě tragikomické, ale lidé z představení odcházejí velmi povznesení,“ uvedla herečka Anna Polívková.

Podle jejích slov se hra stala již jakýmsi evergreenem, který ovšem není určený jen ženám. „Velice ráda bych na tu hru pozvala i pány. Vůbec se nemusí bát, zcela jistě se budou dobře bavit. Když na nás přijdou například páry, tak nakonec odcházejí domů takoví smířliví. Řekla bych, že muži nás pochopí. Určitě to na ně má velmi dobrý dopad. Chápu, že se samozřejmě najdou takoví zarputilci, které tam ta žena nedostane, ale když už tam ti chlapi jsou, tak se kolikrát baví víc než ty ženské,“ říká

Monology vagíny se po svém uvedení na scénu v Americe staly doslova trhákem, který byl přeložen do více než dvaceti jazyků.

Intimní divadlo Dáši Bláhové sehrálo již více než pět stovek repríz a s představením stále slaví úspěchy. 

Ceny lístků jsou 400,- 350,- a 300,- 

Vstupenky v předprodeji od středy 19.2. 2014 na recepci Hotelu u královny Elišky, Malé náměstí 117, Hradec Králové

Účinkují

Dagmar Bláhová

Jitka Asterová

Anna Polívková

Termíny