Cestovatelský festival GO KAMERA 2014

Volný čas, Turistika

Cestovní kancelář LIVINGSTONE si dovoluje pozvat festival cestovatelských filmů, publikaci a fotografií GO KAMERA. GO Kamera každoročně přitahuje milovníky cestování, fotografy, filmaře, vodáky, horolezce, potápěče i dobrodruhy, i letos tomu nebude jinak. Festival není doménou pouze „cestovatelů". Svými filmy, fotografiemi a zážitky z cest se představují i polárníci, novináři, režiséři, spisovatelé, hudebníci a další osobnosti společenského života. I tento rok jsme připravili více než dvě desítky atraktivních besed a promítání. Festival je doprovodným programem veletrhů cestovního ruchu GO a REGIONTOUR. 

 

Účinkují

Sedmnáctý ročník populární akce se koná v Brně ve dnech 16.-19.ledna 2014 v Kongresovém centru BVV.

Ústředním  tématem je BHUTÁN, země, která nikam nespěchá. Zkusme v novém roce také trochu zpomalit. Přeberme to dobré z bhútánské idylky. I chudá země může nadělovat...

 

SOUTĚŽTĚ O CENY ZA 20 000 Kč

Soutěžte o atraktivní ceny za 20 000 Kč! Pošlete své fotografie, filmy či knihy do 13. 1. 2014 na adresu CK LIVINGSTONE. Vyhrajte zajímavou cenu právě vy!

Více na www.gokamera.cz

 

Hvězdou festivalu bude PETER HABELER – horolezecká legenda. Spolu s R. Messnerem jako první zdolali Everest bez kyslíku. Příjemný sympaťák promítne i Kančendžengu, třetí nejvyšší horu světa. Nenechte si ujít poutavé vyprávění Miloslava Stigla o indiánech na válečné stezce, Hynka Kmoníčka o životě v Austrálii a Oceánii, Radka Jaroše o výstupech na horské velikány, Jakuba Vágnera o extrémním rybolovu na světě, Dana Přibáně za volantem trabanta, Leoše Šimánka o Aljašce, Diny Štěrbové o výstupu na ČO OJU a řady dalších zajímavých osobností.  O životě v  Bhutánu se dozvíte během besed s Rudolfem Švaříčkem, Zuzanou  Ondomišiovou či Michalem Thomou. Vedle 50 přednášek zkušených cestovatelů a fotografů jsme rozšířili i doprovodný program o taneční vystoupení Rásabihárí Dásí, připravili ochutnávku exotické kuchyně a workshop výrobků ze zemí regionu Himálaje, Afriky.

 

Na své si přijdou i milovníci výstav. V kongresovém centru a na ploše pavilonu F můžete shlédnout naše expozice:

  • TAJEMNÝ  BHÚTÁN – Rudolf Švaříček
  • EXPOZICE DRAKŮ A DRAČIC - včetně největšího draka světa...?
  • VÝSTAVA PENISŮ BHÚTÁNU

 

MNICH DRUKPA KUNLEY měl svérázné metody šíření víry. Skvělých výsledků dosahoval v zemi svým čarovným penisem. Má nadšené stoupence v celém Bhútánu, falické symboly raší opravdu všude. Zdobí stěny budov, chýší i paláců. Jako „torpéda“ visí pod střechami stavení a chrání tak obyvatele. Dřevěné penisy ochraňují úrodu...

Těšíme se na Vás!  Rudolf Švaříček a kolektiv CK LIVINGSTONE

Kontakty

www.gokamera.cz

Termíny