Art´s secret fashion show

Volný čas

Vysokou školu ekonomickou v Praze čeká v prosinci ojedinělá událost. V sobotu 14. 12. se ve Vencovského aule žižkovské budovy VŠE uskuteční módní přehlídka nazvaná Art´s Secret Fashion Show. Od 16.00 budou diváci moci shlédnout modely studentů z Ateliéru Oděvní a textilní design Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Celou přehlídku přitom organizují studenti třetího ročníku Arts Managementu na VŠE.

Nápad na zorganizování této akce vznikl během hodin předmětu animace kulturního dědictví, který je součástí studia Arts Managementu. „Napadlo nás ukázat, jak úspěšně arts manažeři mohou spolupracovat s umělci z jiných škol. Zároveň je módní přehlídka aktivitou, která na VŠE zatím nemá obdoby“ říká Matěj Mendlík, iniciátor projektu.

Art´s Secret Fashion Show ukáže jak modely pro běžné nošení, tak extravagantnější návrhy.  Přehlídku zpestří performance taneční skupiny The PACK dance company a proběhne i audiovizuální představení skupiny BLOK4. Následná afterparty od 18.00 v baru POPOCAFEPETL Italská poskytne prostor pro seznámení s návrháři i organizátory. Informace o průběhu večera, umělcích i tvůrcích lze nalézt na oficiálních facebookových stránkách akcewww.facebook.com/artssecretfashionshow.

Obor Arts Management se snaží propojit ekonomickou teorii s uměním tak, aby jeho absolventi uměli úspěšně vést kulturní instituce či organizace a zároveň respektovali jejich hodnotu a postavení. Studenti obru Oděvní a textilní tvorby rozvíjejí svoji kreativitu a učí se ji využívat, aby jejich práce co nejlépe odrážela aktuální módní trendy za použití moderních technologií. Arts Secret Fashion Show představuje jejich první společný projekt, který by však mohl odstartovat i budoucí spolupráci.

 

Účinkují

Studenti z Ateliéru Oděvní a textilní design Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, taneční skupina The PACK dance company, skupina BLOK4 

Termíny