Helena Fejková ART INSPIRATION

Výstava, Volný čas

Netradiční přehlídku tvorby známé módní návrhářky můžete vidět během prosince v Galerii města Trutnova. Helena Fejková zde představuje kolekce inspirované světem umění a dalekými cestami jako jsou Cubism, India, Barok, Antoni Gaudí. Výstavu doplňují také fotografie z módních přehlídek, přípravné kresby, zvláštní sekci tvoří dva soubory oděvů vytvořené na motivy tvorby Egona Schieleho. Některé z drobných skic ženských postav tohoto autora totiž bývají považovány za módní návrhy, a právě podle nich Helena Fejková vytvořila jednu ze svých kolekcí. V další tvorbě použila některé z motivů Schieleho obrazů v tisku na látku.
"Výstava by se tedy měla ocitnout v jakémsi meziprostoru, který vzniká propojením světa módy a umění", říká ředitelka galerie Lucie Pangrácová.

Dnes je jméno Heleny Fejkové spojováno především s modelovou dámskou i pánskou módou z exkluzivních přírodních materiálů. Její salón, který roky sídlil v pražské Lucerně, se stal ikonou českého módního designu a jeho věhlas sahá i do zahraničí. Autorka vystudovala Experimentální střední odbornou řemeslnou školu se zaměřením na ruční zpracování textilií, získala ocenění Fashion Point na Mezinárodním veletrhu módy a v roce 2002 dostala Národní cenu České republiky za vynikající design.

Vernisáž proběhne 11. prosince 2013 v 17 hodin. Vystoupí šansonové seskupení 6 Na Chodníku. Výstava potrvá od 12. 12. 2013 do 11. 1. 2014.

K výstavě bude otevřena výtvarná dílna pro školy, kterou je třeba předem objednat. Více na www.galerietu.cz

Kontakty

www.galerietu.cz

Termíny