Chuť Francie v novém  zimním menu Bageterie Boulevard

Volný čas

Dopřejte si michelinskou kvalitu od mladého šéfkuchaře Florenta Courriola

Už od 10. prosince budeme mít možnost ochutnat zcela nové menu v síti Bageterie Boulevard, která se pro letošní zimu nechala inspirovat gurmánskou Francií. Za touto inspirací stojí teprve třiadvacetiletý šéfkuchař Florent Courriol, který se už v tomto věku může pochlubit michelinskou hvězdou na svém kulinárním kontě. Menu připravil s využitím tradičních sezónních ingrediencí francouzských hor, a protože sám říká, že jídlem se musíme v zimě zahřát, můžeme se těšit na samé příjemné gurmánské zážitky.

Sezónní menu se bude skládat z neopomenutelné polévky, tentokrát jí reprezentuje tradiční kaštanový krém. K němu má Florent více než jen profesionální vztah – váží se k němu i jeho vzpomínky z dětství. „ Jako malý jsem chodíval s babičkou na kaštany do lesa, kde jsme strávili i pět hodin, než jich byl dostatek. Z nich jsme pak uvařili polévku pro celou rodinu,“ vzpomíná mladý šéfkuchař. Počátky jeho kuchařské dráhy přitom sahají právě do útlých let, kdy se učil od své babičky, od 15 let už vařil samostatně. Prošel řadou špičkových restaurací po celém světě, které díky jeho umění získaly pověstné michelinské ocenění.

Protože k vaření přistupuje novátorsky, jsou jeho pokrmy nejen vynikajícím chuťovým, ale také vizuálním zážitkem. Pro Bageterie Boulevard připravil dokonalou rovnováhu chutí rozmanitých ingrediencí, jako třeba červené víno, na kterém připravují vepřová líčka. Právě bageta s líčky na víně je společně s bagetou s bresaolou jasným favoritem této sezony. Na své si přijdou ale i milovníci odlehčenějších dobrot, a to v podobě fit bagety s pomazánkou z kozího sýra ve spojení s ředkvičkami a rukolou.

Pro ty, kteří nedočkavě čekají na závěrečnou sladkou tečku, máme dobré zprávy. V zimním menu pohladí vaše chuťové pohárky mandlový dezert s mangem.

Pokud ve vás zimní menu Bageterie Boulevard vzbudilo zvědavost a neodolatelnou chuť na francouzskou kuchyni, navštivte od 10. prosince některou z bageterií ve vašem okolí. Seznámení s Francií může proběhnout právě tady.

 

Kontakty

www.bb.cz

Termíny