ČEZ BASKETBALL NYMBURK vs. FOXTOWN CANTU

Sport

 

Desetinásobní basketbaloví mistři ČR opět přinášejí do Prahy další špičkový evropský basketbal. ČEZ Basketball Nymburk sehraje ve středu 11. prosince od 18:30 další soutěžní utkání v Tipsport Areně v rámci soutěže EUROCUP  s italským týmem FOXTOWN CANTU. Lístky si můžete zakoupit v předprodejní síti Ticketportal  nebo přímo v hale, mládež do 15 let a studenti se slevou 25% (oproti předložení studentského průkazu).

 

Celek z Lombardie patří mezi elitu italského basketbalu. Je to loňský účastník Euroligy, kam se v kvalifikaci probojoval mimo jiné i přes Nymburk. Tým sice opustil po sezoně italský kouč Andrea Trinchieri, který se stal v Itálii dvakrát trenérem roku, ale na lavičku nastoupil další uznávaný Ital Stefano Sacripanti. Rozehrávačem je Stefano Gentile, syn slavného italského reprezentanta, který jde v otcových šlépějích. Známým jménem na soupisce je i americký guard Joe Ragland. Cantú se v letošním Eurocupu velmi daří. Patří mezi lídry skupiny A a jasně míří za postupem do další fáze.

Nymburští basketbalisté pojali pražskou Tipsport arenu před touto sezonou za svou domovskou adresu pro vybrané mezinárodní zápasy. Nymburk, účastník VTB ligy a Eurocupu se tak o slavnou halu dělí se svými kolegy ze Sportovního holdingu Praha, tedy s hokejovými kluby Spartou a Lvem.

Termíny