Punkový syndrom -

Film

Ve Zdravé jídelně v Toulcově dvoře vám tentokrát promítneme vítěze divácké ceny filmového festivalu Jeden svět 2013. Dokumentární film s názvem Punkový syndrom zaujme vtipem, bezprostředností hlavních hrdinů a originalitou textů punkové hudební skupiny. Akce je bezplatná a je vhodná pouze pro starší 15 let.

Připravili jsme pro vás projekce filmů Jednoho světa. Díky programu Promítej i ty! můžete zdarma vidět dokumenty, které souvisejí s lidskými právy, se vztahem k životnímu prostředí, s politickým uspořádáním apod.

V předvánoční čas jsme vybrali odlehčený snímek plný humoru, který se věnuje tématu sociální integrace a plnohodnotného života osob se zdravotním postižením. Po filmu následuje diskuse s pracovníky Toulcova dvora, kteří se věnují zaměstnávání osob s různými typy zdravotního postižení v sociálním podniku.

 

Punkový syndrom

Jukka Kärkkäinen, Jani-Petteri Passi / Finland / 2012 / 85 min.

Perrti, Toni, Kari a Sami z finské hudební skupiny Perrti Kurrikka's Name Day trpí, jak sami s úsměvem říkají, „punkovým syndromem“. Jejich kapela naplňuje s vtipem sobě vlastním upřímný punkový étos – dělat hudbu na vlastní pěst přes různá omezení a překážky. Snímek mapuje vzestup kapely od společných zkoušek a řady koncertů po nahrávání vysněného EP. Muzikanti také vyrážejí na hlasitou jízdu po klubech a festivalech, kde přes osobní šarvátky a různá životní zklamání nacházejí toužené pochopení u lidí z různých subkultur. Skrze svou hudbu čtyři kamarádi boří předsudky a hranice „normality“ - členové kapely jsou totiž mentálně hendikepovaní. Jejich texty se přitom věnují celospolečenským problémům i každodenním zážitkům: jak strašně nanic je chodit na pedikúru nebo žít v chráněném bydlení. Silná filmová výpověď o peripetiích čtyř muzikantů, kteří se rozhodli jít proti proudu vlastním životním stylem, získala cenu diváků na loňském ročníku festivalu v Tampere.


      Způsob platby: na akci se neplatí vstupné Vhodné pro: osoby starší 15 let
Termíny