ZAJATCI VESMÍRU / Wariot Ideal

Divadlo, Pro děti

Fantastický příběh o velké dobrodružné pouti člověka ke hvězdám, o tajemstvích Vesmíru anekonečnosti prostoru i lidské představivosti.


Vhodné pro děti od 6 let 50 min / v češtině


„Našim přáním je probudit v dětech chuť a touhu poznávat věci, kterými jsou obklopeny, věci, které se dějí v nich samotných. Pomocí hry objevovat Vesmír, ten okolo, i ten vlastní, jenž si v sobě nosí každý z nás.“  Vojta Švejda


Fantastický pohádkový příběh o veliké dobrodružné pouti člověka ke hvězdám, tajemstvích Vesmíru, nekonečnosti prostoru, lidské představivosti a mnoha otázkách, které nás napadají při každém pohledu na noční oblohu. Dobrodružství tří kluků, kteří pozorují miriády hvězd, obdivují astronauty a sní o cestách vzdálených miliardy světelných let. Příběh o lidech ztracených v tomto tajuplném světě, kde se může stát úplně všechno. Dětská hra, ve které chce být každý kosmonautem, ale stejně jako v životě, tak ani ve hře, to není možné. Někdo musí být konstruktér, někdo musí loď navigovat ze Země, další musí sršet jako tryska při letu, někdo dělá mimozemšťany. Každý je nedílnou součástí hry, každá role má své dobrodružství a každá, i ta nejvysněnější, má svá úskalí. Každý z nás má svoji planetu, svůj vlastní Vesmír. Loutky, divadlo, rakety! Roboti, Mars, Marťani!

 

Tvůrčí seskupení Wariot Ideal vzniklo roku 2009 na základě dlouholeté spolupráce Vojty Švejdy a Jana Kalivody, v posledních letech se k nim připojil Jan Dörner. Výsledkem je řada výrazných projektů české alternativní scény. Autoři se věnují mnoha uměleckým žánrům, mimo divadla i filmu, zvuku a světelné­mu designu. Hledají nové možnosti v oblastech umě­leckého výrazu, prezentují jedinečná komediálně laděná díla reflektující aktuální dění našich životů a doby.

 

Soubor již uvedl: Albert se bojí, Arktický Robinson aneb Neuvěřitelná putování Jana Eskymo Welzla, Bliss, Wariot Ideal: Heavy Metal Soap Opera, Polaris, Metamorphosis Famfulare, Plošina  - forgotten sector a mnoho dalších.

 

 

Účinkují

Autoři: Jan Dörner, Jan Kalivoda, Vojta Švejda, výtvarná spolupráce: Robert Smolík, produkce: Milena Fabiánová

Termíny