Česká cesta ke svobodě

Kurzy, vzdělání, konference

Uvedení knihy Česká cesta ke svobodě novináře Petra Maxmiliána Husáka v příjemné společnosti kmotrů Karla Schwarzenberga a Pavla Landovského. 

Kniha nabízí fascinující svědectví o všech zákoutích novodobé české historie a politiky v letech 1977–1997. Je založena na svědectvích mnoha lidí z řad porevolučních elit, s humorem a nadsázkou připomíná a hodnotí všechna zásadní rozhodnutí a počiny rozhodujících aktérů doby. Promýšlí alternativní možnosti porevolučního vývoje, nechává čtenáře nahlédnout do zákulisí české politiky a připomíná jedinečný sled událostí, které by zejména v revolučním období konce 80. a počátku 90. let nebyl schopen vymyslet sebegeniálnější režisér.

Publikace s kritickým nadhledem poukazuje i na první chyby polistopadových vlád zejména v oblasti ekonomických reforem, v jejichž důsledku ve druhé polovině 90. let minulého století vznikl tzv. bankovní socialismus a kovbojský kapitalismus a další negativní průvodní jevy: vytunelované fondy či miliardy deponované na nejrůznějších exotických ostrovech. Autor samozřejmě nezapomíná ani na hlavní spor dvou největších politických oponentů své doby, jejichž myšlenky nejvíce ovlivnily tok českých dějin této přelomové doby – Václava Havla a Václava Klause. Kniha Česká cesta ke svobodě formou strhujícího příběhu vypovídá o jedné z nejzajímavějších kapitol naší novodobé historie a nechává na čtenářích, aby si udělali vlastní názor na to, jak přelomovou dobu jsme od konce 70. let do konce 90. let minulého století prožili a jakým způsobem ji hodnotit. 
Publikace je doplněna zajímavými dokumentárními fotografiemi, které dokreslují revoluční a neopakovatelný běh tehdejších událostí.

Pořádá a srdečně zve Knihovna Václava Havla.

Těšíme se na Vás!

 


Termíny