DNY ŽIDOVSKÉ KULTURY – Teplický cimes 2013

Výstava, Film, Divadlo, Volný čas, Hudba, Kurzy, vzdělání, konference

V Teplicích se bude konat třetí ročník DNŮ ŽIDOVSKÉ KULTURY – Teplický cimes.

 

     I letos pořádá v Teplicích občanské družení Ulpan Teplice Dny židovské kultury, tentokrát však čeká návštěvníky bohatší program než v minulých ročnících.

     S předstihem se 14. 11. od 20.00 uskuteční v teplickém Jazz clubu koncert berlínského Daniela Kahna & Painted Bird, který posluchačům nabídne směs klezmeru a kabaretních jidiš písní.

     V úterý 19. 11. v 17.00 poté odstartuje hlavní část festivalu. Zahájí jej v aule Gymnázia Teplice vernisáž výstavy „Neztratit víru v člověka… Protektorát očima židovských dětí“.     

     Ve středu 20. 11. se zájemci nejen dozví, jak vypadá současná izraelská kuchyně, ale během přednášky „Jak se jí v Izraeli?“, vedené od 17.00 v konferenční místnosti penzionu U Kozičky Noamem Daromem, budou moci některá jídla také ochutnat. Následovat bude od 20.00 v kině Květen promítání filmu „Třetí poločas“, který vznikl ve spolupráci Makedonie, České republiky a USA.

     Ve čtvrtek 21. 11. proběhne v 18.30 v regionální knihovně slavnostní zahájení celé akce, po kterém se mohou posluchači těšit na přednášku Jany Michlové „Židovští umělci a Teplicko“.

     V pátek 22. 11. je na programu přednáška Pavlíny Bouškové na téma „Židovští průmyslníci na Teplicku“, která se bude konat od 18.00 opět v teplické knihovně.

     Celý Teplický cimes bude v sobotu 23. 11. zakončen divadelním představením „Všechno není košér“ Rádobydivadla Klapý, jehož začátek je v Zahradním době plánován ve 20.00.

     Vstup na všechny přednášky i vernisáž výstavy je zdarma, navíc bude pro návštěvníky na každé akci připraveno tradiční pohoštění. Více informací získají návštěvníci na webových stránkách občanského sdružení www.ulpanteplice.cz. nebo na tradičních výlepových plochách města Teplice.

Termíny