47. Mezinárodní hudební festival MORAVSKÝ PODZIM

Divadlo, Volný čas, Hudba

Termín konání: 27.10.2013 - 08.11.2013
Místo konání: Janáčkovo divadlo, Besední dům, vila Tugendhat, kostel sv. Janů (u minoritů), restaurace Bohéma

 

 

Nenechte si ujít fantastický Moravský podzim!

 

 

Filharmonie Brno pozvala na festival hvězdy světového formátu! Do Brna zavítá Londýnský symfonický orchestr vedený dirigentskou špičkou Valerijem Gergijevem, proslulý ruský klavírní virtuos Boris Berezovskij nebo maďarský trumpetista Gábor Boldoczki. Z Norska přijedou Trondheimští sólisté, z Katovic nejlepší polský orchestr, z Pobaltí Kremerata Baltica… Zážitky hudební doplní gastronomické a mnohé další.

 


--
Mezinárodní hudební festival Moravský podzim je jedním z nejvýznamnějších a největších svátků klasické hudby v Brně. V roce 2013, kdy proběhne jeho 47. ročník, čeká festival hned několik změn.

 

 


Kromě toho, že se poprvé uskuteční v režii Filharmonie Brno, je zásadní novinkou dvouletá periodicita konání festivalu. Od tohoto kroku si slibujeme především možnost zvýšení umělecké kvality, a to jak po interpretační, tak po programové stránce. To znamená, že naším cílem je představit v Brně prvotřídní hudebníky s mezinárodním renomé – sólisty, dirigenty, komorní soubory, orchestry, sbory, zároveň klademe důraz na neotřelost koncertních programů. Rozhodli jsme se rovněž upustit od tematických konceptů předchozích ročníků Moravského podzimu a namísto toho upřednostnit flexibilnější dramaturgii, jejíž soudržnost nebude vycházet z jediného verbalizovaného tématu, ale nabídne logické programové celky, tematické večery či úzce propojené bloky několika koncertů.

 

 

Prodej vstupenek:
• On-line na stránkách www.filharmonie-brno.cz
• V předprodeji Filharmonie Brno na Besední ulici
• E-mailem: predprodej@filharmonie-brno.cz
• Telefonicky: +420 539 092 811

Bezbariérový přístup: Ano

Možnost stravování: Ano

Možná nevíte, že ...: Město Brno navštíví historicky poprvé v světová dirigentská špička Valerij Gergijev a slavný Londýnský symfonický orchestr.

Termíny