Víno z blízka – Festival moravských vín v Brně

Volný čas

Termín konání: 08.11.2013 - 08.12.2013

Místo konání: Atrium Fakulty sociálních studií MU Brno, Joštova ul.

Kde: sklepní restaurace, vinárny, vinotéky a historické vinné sklepy v centru Brna

 

 

Nadace Partnerství pro Vás již podruhé pořádá festival Vín z blízka, na kterém se představí během dvou měsíců nejlepší vinaři z jižní Moravy.Již podruhé v předvánočním čase přivítá Brno 25 špičkových vinařů z celé jižní Moravy, kteří představí svá vína v nejkrásnějších sklepních restauracích, vinárnách a historických vinných sklepích.

 

 

Festival bude mít několik částí:

  • Víkend mladých vín 8. – 10. 11. – degustace mladých vín, která nenesou známku Svatomartinské a Menu s mladými víny – akce pro mladé.
  • Měsíc vína a jídla z blízka 8. 11. – 6. 12. – nabídka moravských lahůdek ve snoubení s moravskými víny ve festivalových restauracích, řízené degustace, gurmánská menu s víny aj.
  • Hlavní událostí festivalu je pak Velká degustační sobota 7. 12. od 10.00 do 22.00, kdy 25 festivalových vinařů nabídne účastníkům festivalu svá vína k degustaci na 20 festivalových místech – v nejkrásnějších sklepních restauracích, vinárnách a historických vinných sklepech. Bohatý doprovodný gurmánský i kulturní program.
  • Festival uzavře Vánoční vinný trh – 8. 12., kdy bude možné nakoupit vína všech festivalových vinařů na jednom místě, a to za ceny ze dvora.

 

 

 

 


www: www.vinozblizka.cz, www.otevrenesklepy.cz
Kontakt: Eva Kvapilová, 608 337 137
Kontaktní e-mail: eva.kvapilova@nadacepartnerstvi.cz

 

Termíny