SVATOMARTINSKÝ MIKULOV 2013

Výstava, Divadlo, Volný čas, Hudba, Pro děti

Místo konání: Mikulov - náměstí, mikulovské restaurace

 

 

Mikulov přivítá nová vína Svatomartinskými slavnostmi. Dny husích specialit, mladých a Svatomartinských vín, jarmarku, divadla, zpřístupněných památek si budeme moci vychutnat od 8. do 17. listopadu.Program začíná v pátek 8. listopadu v Městské knihovně Svatomartinskou dílnou pro děti i dospělé, na níž mohou vyzkoušet tradiční draní peří či psaní husím brkem. Večer hostuje v mikulovském kině komediální divadelní představení "Mafie a city".

 

 

Sobotu 9.11. na Náměstí otevírá svatomartinský jarmark s dobovým programem, jak býval na trzích skutečně kdysi k vidění. Přijede pouliční komediantský spolek, v programu se během slavností objeví i několik pohádek a fakírské představeníčko. Vystoupí skupina muzikantů s historickými nástroji a taneční vystoupení přiblíží dobu starodávných krčem a veselic.

Dietrichsteinská hrobka se v odpoledních hodinách stane dějištěm setkání Evropského řádu rytířů vína a v podvečer zde zazní podzimní koncert sboru Virtuosi di Mikulov se smíšeným sborem Kantiléna z Brna.

 

 

Také v neděli 10.11. bude Náměstí patřit Svatomartinskému jarmarku a vystoupení CK Polního kabaretu, se kterým se vrátíme do časů první republiky.

 

 

V pondělí 11. listopadu, přesně v jedenáct hodin a jedenáct minut, si na Náměstí připijeme se starostou města a přivítáme nový ročník Svatomartinských vín. V 16 hodin slavnostně přijede do města svatý Martin a sváteční odpoledne pokračuje Svatomartinským zpíváním s cimbálovou muzikou Kasanica.

 

 

Svěcení vín ročníku 2013 je připraveno na pátek 15. listopadu v zámeckém Gajdošově sále.

"Na programu je slavnostní obřad svěcení mladých vín, podávat se bude svatomartinská kachna a zazpívají nám Mužáci z Dolních Dunajovic," zve za organizátory Vojtěch Pazderka. Na slavnostním svěcení je samozřejmě možné čerstvě posvěcená vína i degustovat.

 

 

Svatomartinský jarmark spojený s divadelním představením pokračuje i následující sobotu 16. listopadu a zejména děti přivítají pouliční loutkové divadlo s tancem na chůdách, které předvede divadelní společnost Kvelb.

"Mimořádně budou zpřístupněny památky Dietrichsteinská hrobka, zámecké expozice "Obří sud" a "Víno napříč staletími", věž na Kozím hrádku či židovský hřbitov. Loni se nám osvědčil komentovaný výstup na Svatý kopeček, takže i letos se zde setkají symbolické postavy sv. Martin se sv. Šebestiánem. Bude možné také využít prohlídky města Mikulova se šálkem svařeného vína," řekla Marcela Koňáková, ředitelka Mikulovské rozvojové.

 

 

Mikulovské restaurace, hotely, vinné sklepy nabídnou večery s cimbálovou muzikou a svatomartinská menu s ochutnávkami mladých a Svatomartinských vín.

 

 

Kompletní program Svatomartinského Mikulova s přehledem termínů a časů jednotlivých akcí naleznete v kulturním kalendáři na webových stránkách města Mikulova nebo v tištěné podobě v kanceláři TIC Mikulov.

Kontakty

www.mikulov.cz

Termíny