Tříkrálový festival 2014 - Praha

Volný čas

Od roku 2013 mají obyvatelé Prahy a jejího blízkého okolí možnost zúčastnit se zajímavého „Tříkrálového festivalu“, který symbolicky zakončuje období západoevropských Vánoc a koresponduje s počátkem Vánoc pravoslavných. Slavnostně vyzdobené hlavní město se během prvních lednových dnů stane svědkem několika lákavých akcí, které z duchovní atmosférou vánočních svátků vkusně souvisejí.

 

 

Co Vás čeká

Jednou z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších akcí konaných v rámci festivalu je slavnostní průvod sv. Tří králů historickým centrem města, obohacený o exotické velbloudy nesoucí monarchy přijíždějící se poklonit malému spasiteli. Milovníky hudby a sborového zpěvu jistě potěší produkce lidových koled, spojovaná s prohlídkou malebných jesliček v kostele p. Marie v kláštěře u Kapucínů nedaleko Pražského hradu.

 

 

Počínající pravoslavné Vánoce pak připomíná speciální akce určená pro nejširší veřejnost, střídavě pořádaná v některém pravoslavném chrámě v Praze či Karlových Varech. Věříme, že si z bohaté a každoročně aktualizované nabídky akcí konaných v rámci festivalu vyberete a ty pak přispějí ke komplexnímu prožitku z odcházejících vánočních svátků.

Termíny