Novoroční Praha 2014

Volný čas

I na území našeho hlavního města se každoročně v poslední prosincový den scházejí tisícovky účastníků různorodých akcí loučících se se starým kalendářním rokem. S úderem půlnoci pak otevřené láhve chlazeného šampaňského spolu s tisícovkami konfet a halasným rykem ohlašují příchod nového roku.

 

 

Na co se můžete těšit?

Atlas Česka by Vás v této kapitole rád pozval na tradiční akce spojené se silvestrovskými oslavami v našem hlavním městě. Již tradičně si zde na své přijdou milovníci ohňostrojů, kteří by si měli s předstihem zabírat místa mezi Mánesovým mostem a mostem Legií, odkud je zaručeně ten nejlepší výhled. Obvykle již od odpoledních hodin se rodiny s dětmi scházejí na Staroměstském náměstí, kde je připraveno zábavné odpoledne pro nejmenší. Jejich rodiče se tam mohou občerstvovat u oblíbených stánků na vánočních trzích, kde se nejen do plastových kelímků nalévá svařené víno či teplý čaj.

 

 

Centrum nočních a popůlnočních oslav se pak obvykle přelévá na nedaleké Václavské náměstí, kde je na instalovaném pódiu připraven zábavný a kreativní program. Samozřejmostí pro Pražany i návštěvníky našeho hlavního města z celého světa pak jsou speciální akce a párty v podnicích všeho druhu. V souvislosti s barvitým ohňostrojem a hojně navštěvovaným programem bychom rádi upozornili všechny řidiče na dopravní omezení, které musí během silvestrovské noci očekávat.

Termíny