Svatomartinské hody Resortu Luhačovice

Volný čas

Ke Svatomartinskému vínu každý podzim neodmyslitelně patří dozlatova pečené husičky, slaďoučké zelí a knedlíky. Skleničkou prvního vína se kdysi dojednávala služba u sedláků na příští rok, vy si nad ní můžete s přáteli vychutnat zážitek z výborných gastronomických specialit -  Svatomartinská menu jsou v hotelech Resortu Luhačovice připravena od 11. do 17. 11. 2013.

Parfait z husích jater s mandlemi, husí roláda s kaštanovou nádivkou, pomalu pečená Svatomartinská husa nadívaná červenými jablíčky, na bylinkách uzená kachní prsa se zimním zelným salátem a borůvkovým muffinem… na tyto a další speciality lákají hotely Resortu Luhačovice. Kromě tradičních Svatomartinských pečených husí se v gurmánských menu objeví dezerty z podzimního ovoce, domácí koláče nebo dýňové polévky. Ve skleničkách pak zajiskří letošní mladá vína, která se k podzimním specialitám výborně hodí.

„Když před vámi na talíři voní šťavnatá propečená husička s naším skořicovým Chardonnay zelím a čatní z jablek, je to opravdový zážitek. Něco tomu ale chybí - sklenička svěžího Svatomartinského. Už aby byl listopad,“ usmívá se Roman Taťák z Wellness & Spa hotelu Augustiniánský dům v Luhačovicích.

Mladá vína se tradičně otevírají na svátek svatého Martina, a to přesně v 11 hodin a 11 minut. Také letos tomu nebude jinak. V týdnu od 11. do 17. listopadu pak mohou návštěvníci ochutnat Svatomartinská menu ve všech hotelech Resortu Luhačovice, protože tajemství mladého vína se nejlépe odhaluje s plným žaludkem. Opravdu stateční jedlíci by mohli putování po gurmánských zážitcích stihnout za den, ti ostatní mohou využít nabídku Svatomartinských pobytů a spojit tak hodování s wellness a lázeňskými procedurami. Více informací hledejte na webu Resortu Luhačovice.

 

O Resortu Luhačovice

Resort Luhačovice je aktivitou členů Resortu, kterými jsou hotel Vega, OREA Hotel Fontána, Wellness & Spa hotel Augustiniánský dům, Wellness hotel Pohoda, Hotel Vyhlídka Luhačovice a Luhačovské Zálesí, o. p. s. ve spolupráci s městysem Pozlovice a městem Luhačovice

Cílem Resortu Luhačovice je aktivizace a rozvoj turistické oblasti Luhačovicka tak, aby byla chápána jako atraktivní destinace pro všechny věkové skupiny. Členové resortu se společně podílejí na chodu organizace, na pořádání akcí, jako například Luhačovická zabijačka, dětský den, Food Festival a dalších. Primárně se aktéři Resortu Luhačovice zaměrují na oblasti aktivní turistiky, rekreace, wellness a outdoorových aktivit a moderní pojetí lázeňství. Resort Luhačovice navíc úzce spolupracuje nejen s místní samosprávou a veřejnými subjekty v okolí, ale také s destinační správou Centrály cestovního ruchu Východní Moravy. 

Termíny