Hostem v Mlýnci bude michelinský šéfkuchař z Berlína

Volný čas

Restaurace Mlýnec na přelomu října a listopadu přivítá hostujícího šéfkuchaře Stefana Hartmanna z michelinské restaurace Hartmanns v Berlíně. Hosté si budou moci zvolit mezi čtyřmi a pěti chody.

Stefan Hartmann vaří klasickou kuchyni, ale přetváří ji do vlastní osobité podoby. V Mlýnci ukáže své umění ve dnech od 31. října do 2. listopadu 2013. Jeho menu bude v restauraci k dispozici celý listopad, tedy i po jeho odjezdu.

Pokrmy připraví z velmi rozmanitých surovin, jako jsou lišky, dýně, ryby nebo švestky. Na menu bude například pošírované farmářské vejce, řeřicha a slanina, candát s listovou kapustou a hořčicí, telecí hřbet s mrkví, brzlíkem a pórkem nebo telecí líčka s celerem a hřiby. Chuťovou estrádu uzavře tvarohové soufflé se švestkami a zmrzlinou z červeného vína.
 
Mlýnec prošel kompletní rekonstrukcí po jarní povodni a má nový interiér, jehož autorem je studio Free Architects.  Doplněn je dvěma lustry od sklářského mága Ronyho Ples­la.

Autorem sezónního menu je nový šéfkuchař restaurace Mlýnec je Marek Šáda. Hosté restaurace mohou díky přestavbě interiéru nahlédnout do kuchyně unikátním oknem a podívat se, jak jejich pokrmy vznikají.

Kontakty

www.mlynec.cz

Termíny