Petr Rímský – Łukasz Majewski (PL), Petr Vašina (ČR)

Hudba, folk, blues
Petr Rímský – Łukasz Majewski (PL), Petr Vašina (ČR)
v pořadu Písničkáři sobě Písničkáři sobě / Pieśniarze sobie.
Petr Rímský uvádí setkání českých a polských písničkářů. / Petr Rímský przedstawia spotkanie czeskich i polskich pieśniarzy.
Łukasz Majewski – o sobě říká, že už není mladý, ale pořád je nadějný. Věříme mu, a je to slyšet. Je laureátem mnoha autorských soutěží v Polsku. Kromě cédéček s vlastními písněmi natočil album „Na prawo od Jiczyna“ / „Vpravo od Jičina“, na kterém můžete slyšet písně deviti známých českých písničkářů přeložené do polštiny.

Petr Rímský – svérázný písničkář, v jehož projevu se kromě folku mísí zejména prvky šansonu, jazzu a blues. Vynikající a nápaditý kytarista s jedinečným hráčským projevem. Petrův hluboký a podmanivý hlas je nezaměnitelný

Petr Vašina – příbramský písničkář a spolutvůrce druhé řady pořadu Písničkáři sobě, který v Příbrami s Petrem připravovali a uváděli na Malé scéně Divadla A. Dvořáka. Několik let byl také stálým hostem koncertů Petra Rímského.

Pořad bude tlumočen a některé texty Łukasze budou přeložené do češtiny.

Łukasz Majewski – o sobie mówi, że "już nie jest młody, ale cały czas obiecujący". Wierzymy mu, a poza tym słychać to. Jest laureatem wielu konkursów piosenki autorskiej w Polsce. Oprócz płyt z własnymi utworami nagrał album „Na prawo od Jiczyna“ / „Vpravo od Jičína“, na którym możecie usłyszeć utwory dziewięciu znanych czeskich pieśniarzy, przetłumaczone na język polski.

Petr Rímský – to pieśniarz indywidualista, w którego twórczości przeplatają się, obok folku, elementy chanson, jazzu i bluesa. Wyborny, pomysłowy gitarzysta z niepowtarzalnym sposobem grania. Głębokiego, ujmującego głosu Petra nie da się pomylić z żadnym innym głosem.

Petr Vašina – czeski pieśniarz, oprócz gitary grający również na harmonijce i flecie. W Příbramie w środkowych Czechach, skąd pochodzi, jest bardzo aktywnym organizatorem kulturalnych wydarzeń. Przez kilka lat był również stałym gościem muzycznego programu Petra Rímskiego.

Koncert moderuje i tłumaczy Bogna Piter z Wrocławia. Niektóre utwory Łukasza będą do dyspozycji w przekładach na język polski.
Termíny