Putování za zámeckými skřítky

Pro děti

 

Od neděle 27. října do středy 30. října se s dětmi vypravíme na dobrodružné putování za zámeckými  skřítky na zámku v Mníšku pod Brdy

Putování za skřítky bude trochu tajemné. Nemají příliš rádi veřejnou pozornost, a proto se lidem neradi ukazují. I na zámku si je budeme muset najít. Budeme vstupovat do jejich říše, nesmíme je tedy nijak popudit ani rozzlobit. To bychom si potom nějakého škodolibého skřítka mohli donést domů a to nikdo nechce.  

Jsou hodní i zlí, milí i oškliví, někteří škodolibí a lumpačiví a jeden skřet dokonce opravdu skrz naskrz zkažený.  

Třeba takový Kredencovník. Zabydlí se v kuchyni mezi nádobím a páchá vylomeniny. Přehazuje příbory, schovává talíře a nenápadně je rozbíjí. Není to na nich na první pohled vůbec poznat a talíře se pak rozpadnou, až když se na nich nese horká polévka. Zbavit se takového skřítka záškodníka je téměř nemožné.

A což teprve, když se spřáhne s Plivníkem. To pak zaútočí nejen na nádobí, ale i na jídlo ve spíži. Zejména plivník vyžaduje z každého jídla, které se nachází v domácnosti, tři sousta a když je nedostane, sám si je obstará. A pak to doma vypadá, že se k vám nastěhovaly myši.

Při prohlídce navštívíte zámeckou jídelnu, salónky, knihovnu a pracovnu a rádi vás pozveme také do našeho Kouzelného sklepení a na výstavu módy na panenkách.  

Dětské skřítkovské prohlídky je nutné rezervovat na tel. čísle 318 590 261.

Termíny