UplusU Vánoční turné PETR BENDE & band a hosté

Hudba

Hudební událost letošních Vánoc se blíží!

Vánoční turné Petra Bende láká na jedinečnou atmosféru

Tisková zpráva – Nezapomenutelným zážitkem jsou pro návštěvníky koncerty Vánočního turné Petra Bende. Multiinstrumentalista slibuje na šestnáctém ročníku tour nevídanou show s nádechem vánoční atmosféry, která láká davy nadšených posluchačů už patnáct let. Letošní ročník nebude výjimkou!

Široká divácká základna si kromě Petrovy kapely oblíbila také netradiční spojení s hosty koncertů - Cimbálovou muzikou Grajcar. Dochází zde k ojedinělému propojení pop-rocku s lidovou muzikou a v programu zní speciálně upravené české i moravské vánoční tradicionály, přičemž nechybí ani oblíbené skladby z autorských alb Petra Bende. Krásnou náladu vánočních koncertů dokreslují dětské pěvecké sbory z daných měst, díky kterým je program úzce propojen s konkrétním městem a domácím publikem.

„Jsem hrozně rád, že na letošní Vánoční turné přijal pozvání Roman Dragoun. Zpěvák, skladatel, klávesista –  rocková legenda kapel Progres a Futurum. Od malička mám strašně rád jeho píseň Zdroj a těším se, jak si ji v duetu společně zazpíváme.

Roman Dragoun nebude však jediným speciálním hostem. Letošní turné naváže na společnou spolupráci z roku loňského a publikum se tak dočká i dalšího hosta, kterým je oblíbený písničkář Pavel Helan. V netradiční úpravě zazní nová píseň iBůh, jejíž videoklip spatřil světlo světla teprve v říjnu tohoto roku.

Každoročně je program vánočních koncertů pojat zcela odlišně. Na co že se tedy mohou návštěvníci těšit tentokráte? „Letošní Vánoční turné je ve znamení 10 let výročí sestavy mojí kapely a také spolupráce s Cimbálovou muzikou Grajcar. A proto se i program ponese v duchu  ohlédnutí za nejúspěšnějšími skladbami za 16 let trvající tradici mých vánočních koncertů. Posluchače čeká jedinečná scéna, světelná show a zvuk, vánoční atmosféra, koledy v netradičním pojetí a autorské písně.“

Pomyslnou tečkou, stvrzující skvělé hudební výkony, nadhled, vtip, přitažlivost programu a přízeň publika, jsou vyprodané sály a standing ovations v závěru každého koncertu.

Vánoční turné kříží již šestnáctým rokem města České republiky se zastávkami již tradičními, ale i novými. Kvalita programu však přenáší koncerty už i za hranice naší vlasti. „Poprvé se s naším vánočním programem chystáme do zahraničí, a to do Paříže, kde v chrámu Saint – Louise v Invalidovně odehrajeme speciální vánoční koncert s mojí kapelou a Cimbálovou muzikou Grajcar.  Hostem pařížského koncertu, a také třech českých,  bude operní pěvkyně Alena Vacíková.“ upřesňuje Bende.

Petr Bende si za roky úsilí, pokory a práce vybudoval projekt, sklízející úspěchy u diváků všech věkových kategorií, pro které se stal již neodmyslitelnou součástí adventního období.

Bližší informace o jednotlivých koncertech i předprodejích omezeného počtu vstupenek sledujte na webových stránkách www.petrbende.cz.

 

Termíny a místa koncertů:

29.11.

MIROSLAV u Znojma

Kulturní dům

30.11.

BLANSKO

Dělnický dům

1.12.

BRNO

Janáčkovo divadlo

4.12.

OSTRAVA

Evangelický Kristův kostel

6.12.

KARVINÁ

Městský dům kultury

8.12.

FRANCIE - Paříž

Katedrála Saint Louis

10.12.

TŘEBÍČ

budova Fórum

11.12.

JIHLAVA

DKO

13.12.

VELKÁ BÍTEŠ

Kulturní dům

14.12.

ZBRASLAV u Brna

Kulturní dům

16.12.

PRAHA

Divadlo Kalich

17.12.

PLZEŇ

Měšťanská Beseda

20.12.

UHERSKÝ BROD

DK

21.12.

KOLÍN

Městské divadlo

22.12.

VELKÉ BÍLOVICE

Kulturní dům

Účinkují

  • PETR BENDE & BAND
  • Roman Dragoun
  • Pavel Helan
  • Cimbálová muzika Grajcar
  • pěvecké sbory
Kontakty

www.petrbende.cz

Termíny