Festival Alimenterre uvádí: Zelená poušť

Film
Festival Alimenterre uvádí: Zelená poušť

(Green Desert, Michal Gálik,  SK, 2012, 60´, česky s anglickými titulky)

Průměrný Evropan nenesl nikdy takovou odpovědnost za devastaci tropických deštných pralesů, jako je tomu dnes. Co za tím stojí a můžeme tomu zabránit? Po projekci následuje debata s odborníky.

Dokumentární film Michala Gálika Zelená poušť, jenž nás zavede na tropický ostrov Borneo, poskytne nejen odpověď na tyto otázky, ale prozradí nám i zarážející tajemství, které skrývá průmysl s palmovým olejem. Film podává reálné svědectví o problémech způsobených pěstováním olejných palem na Borneu. Dokument není jen příběhem o palmovém oleji, je i příběhem o globální odpovědnosti a o tom, že my, jako spotřebitelé, máme v rukou obrovskou moc. Našimi rozhodnutími při nakupování dokážeme totiž ovlivňovat i to, co se děje na druhé straně planety. Divák dostane možnost proniknout hlouběji do problematiky prostřednictvím skutečných příběhů a rozhovorů s místními lidmi i odborníky.

Film získal cenu institutu tropů a subtropů na Life Science Film Festivalu (2012) a cenu Josefa Velka na mezinárodním ekologickém festivalu Týká se to také tebe (2013).

Po promítání bude následovat debata s režisérem, odborníky a zástupci organizace Lestari.

Akce je pořádána ve spolupráci s organizací Glopolis.

Termíny