Mistrovství světa v akrobatickém Rock n´ Rolluroztančí o víkendu celou Prahu

Volný čas, Hudba

Světový šampionát v akrobatickém Rock n´ Rollustartuje již tento pátek 11. října. Hlavní závod proběhne v sobotu v hale SPORT hotelu Praha Průhonice, ale tančit se bude až do neděle. Kromě divokého tancevás čeká hudební překvapení a dobře chlazené pivo.

Ať žije Rock n´ Roll, budou hlavně v sobotu skandovat taneční formace z celého světa. Známé i méně známé týmy se přijedou utkat o první místo do pražských Průhonic. Tento původem americký tanec, kdysi zakazovaný pro svou divokost a temperament, je nyní oblíbenou sportovní disciplínou po celém světě a zvláště u nás se těší velké oblibě. V současnosti je Česká republika držitelem titulů Mistrů světa hned ve dvou kategoriích: dívčích formací junior – formace Mystique, a dívčí formace senior –formace FalconGirls.

Aby celý víkend nebyl jen o závodění, program akce nabízí i večerní koncerty. Vystoupí například Ivan Hlas Trio, Vladimír Mišík a CDG, nebo Pangea – The Beatles Revival Band. O žízeň hostů (a možná i vítězných formací starších 18 let) se postará pivovar Ferdinand, který bude po celý den čepovat svoje skutečné pivní speciály a limonádu Ferdináduz Benešova.

Šampionát se uskutečnilza podpory Hlavního města Prahy a Městské části Praha 7.

Účinkují

Ivan Hlas Trio, Vladimír Mišík a CDG, nebo Pangea – The Beatles Revival Band. 

Termíny