MRAKY / Handa Gote Research&Development

Divadlo

Rodinná archeologie Veroniky Švábové. Subjektivní studie vlastní rodiny v sérii obrazů bez kauzální souvislosti.

„V rámci pražského alternativního divadla je inscenace Mraky vytříbeností svého pohledu do českých dějin a na namnoze tragické osudy jednotlivců událostí poměrně mimořádnou. O to mimořádnější, oč více existenciální a o co méně ideologickou.“
Roman Sikora, ČRo 3 Vltava


V další práci, ve které se kolektiv Handa Gote zabývá tzv. “malými dějinami”, se tentokrát obrací do vlastních soukromých archivů.
Veronika Švábová pátrá v dějinách vlastní rodiny po důležitých momentech i zdánlivých maličkostech, které se v paměti rodinných příslušníků dochovaly až do dnešního dne a které vytvářejí charakter rodinného společenství. Mraky jsou subjektivní studií vlastní rodiny, prezentovanou v sérii obrazů bez kauzální souvislosti tak, jako fragmenty minulých událostí žijí v naší paměti.

Jak naši předkové ovlivnili naše životy? Co nám řekli a co zamlčeli? Co z jejich životních osudů se opakuje i v těch našich? Jaké chyby znovu a znovu děláme stejně jako oni, aniž bychom se poučili? Co o nich vůbec víme a můžeme pochopit jejich činy? Kterou část naší osobnosti jsme po nich zdědili? Jaké informace nese naše tělo? A jak bude tohle tělo vypadat za 20 let, bude-li tady? Následky jakých činů nebo událostí si s sebou v životě neseme? Co si skutečně pamatujeme a co je už naše fantazie? Co dnes vlastně znamená rodina? A kdo ještě umí upéct "mraky"?

Podpora: Motus - produkce divadla Alfred ve dvoře, Jedefrau.org, Ministerstvo kultury ČR, Divadlo 29 Pardubice / Terra Madoda o.s., Institut světelného designu a Institut Intermédií ČVUT

Účinkují

Připravili:

Veronika Švábová, Jakub Hybler, Tomáš Procházka, Robert Smolík a Jan Dőrner

Termíny