(ANTI)AGING / Madalina Dan a Mihaela Dancs (RO)

Divadlo

Smířlivě přijmout přítomnost a zachovat ji pro budoucnost je záměrem performance, která byla od počátku vytvořena s úmyslem ji zopakovat v roce 2041, 30 let po premiéře.

"(Anti)aging je povzbuzující a zároveň křehké představení o stárnutí, překypující vzpomínkami na inspirující podněty a silné zážitky. Je to afektivní mapa budoucnosti – podává obraz budoucnosti tak, jak si ji dnes představujeme. Je to emocionální manifest těch, kterými-se-stanem; jako kdybychom měli v našich rukou fotografie sebe samých z různých časových období."

Mihaela Michailov, Art Act Magazine

Uvádět inovativní práce mladých nezávislých umělců ze střední a východní Evropy je jedním

z hlavních dlouhodobých cílů občanského sdružení Motus. Tentokráte zavítají do divadla Alfred ve dvoře rumunské umělkyně Madalina Dan a Mihaela Dancs a v české premiéře představí publiku svůj project (anti)aging.   

Představením (anti)aging Madalina Dan a Mihaela Dancs navrhují jistý formát “Kreativního sanatoria”. Sanatoria, které se zaměřuje na relaxaci a zajištění veškerého duševního komfortu- užívání si radosti ze života, vitality i smyslnosti.


(anti)aging se snaží udržovat optimistický postoj jak k tvůrčí práci, tak k samotnému životu. Snaží se o smířlivé přijetí přítomnosti a zároveň o její zachování pro naše budoucí “já”.

Účast dětí na zvážení, v rámci představení jsou momenty, kdy umělkyně vystupují nahé.


Účinkují

Koncept, choreografie & performance: Mădălina Dan a Mihaela Dancs

Světelný design: Cătălin Nicolescu

Technická podpora: Mircea Andrei Ghinea

Odborný konzultant: Ștefania Ferchedău

Termíny