STICKER / Jan Bárta, Halka Třešňáková a Milou Veling

Divadlo

Co vás může potkat na zdánlivě nekonfliktní návštěvě manželského páru, nacházejícího se za jakousi únosností vztahu?

V představení se dozvíte, co vás může potkat na zdánlivě nekonfliktní návštěvě manželského páru, který už ledaco zažil. Prezentace jich samých coby idylického páru na úrovni se zvrtává

do sledu absurdních manipulací, vzájemných provokací a výčitek vztahujících se ke  společné minulosti. Pocit trapnosti z pohledu do intimity tohoto manželství vede k otázce, zda toto, i přes jistou zvrácenost, není ta pravá láska.

Dvojice Třešňáková - Bárta v roce 2010 v holandském Amsterodamu nazkoušela představení Tak přesně o ráji to není. Po holandské premiéře následovala česká v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu v Praze. Představení se hrálo a stále hraje na řadě mezinárodních festivalů (Opava, Kolín, Budapešť). Tak přesně o ráji to není je založené na příběhu Adama a Evy provokuje diváka k vlastní aktivitě.

I tentokrát volí hlavní tvůrci nekonvenční cestu, což konkrétně znamená neliterární přístup

ke slovu a neestetický přístup k pohybu a tělu samotnému. K režijní a scénické spolupráci byla opět pozvána Milou Veling (Silo Theater) z holandského Amsterodamu.

Podpora: hlavní město Praha, Velvyslanectví Nizozemského království, VARP – Visegrad Fund, Nová síť, Motus o.s., Divadlo Alfred ve dvoře a MeetFactory

Poděkování: Vlasta Třešňák, Družina, Crewcollective, Stary Browar- Poznan.

Přátelé a rodiny a všichni, koho jsme potkali na cestě…


Účinkují

Idea: Halka Třešňáková, Milou Veling (NL) a Jan Bárta

Hrají: Halka Třešňáková a Jan Bárta

Režijní spolupráce, scéna: Milou Veling (NL)

Hudba/Text: David Hlaváč /Ganz Egal (CZ-D)

Světlo: František Fabián

Vizuál: Michaela Klakurková

Produkce: Markéta Černá

Termíny