VŠECHEN SEX MÉHO ŽIVOTA / Mammalian Diving Reflex a Motus o.s.

Divadlo

Od první po poslední lásku. Nejstarší generace o svém milostném životě.

V RÁMCI OFF PROGRAMU PRAŽSKÉHO DIVADELNÍHO FESTIVALU NĚMECKÉHO JAZYKA

Ojedinělý koprodukční projekt, který zkoumá milostný a sexuální život z pohledu lidí starších 65 let. Obyvatelé Oldenburgu a Prahy na Nové scéně Národního divadla promluví o všech jeho aspektech: o minulých i současných láskách, romantických vztazích, sexuálních zážitcích. Budou líčit jejich strasti i slasti. Divákům tak poskytnou unikátní příležitost seznámit se s příběhy a zážitky, které protagonisté za celý svůj život nastřádali a zakusit emoce, které v nich vyvolaly či stále vyvolávají.  

V době, kdy společnost pěstuje kult mládí, tak projekt připomíná, že nejstarší generace  je nejenom zdrojem bohatých životních zkušeností, ale i inspirace. Má stále co nabídnout, co předat, o co se podělit.  A že proces stárnutí není jen negativní, ale krom jiného může znamenat i přesun do otevřeného, velkorysého a od strachu oproštěného světa.

Mammalian Diving Reflex, nezisková společnost a umělecký výzkumný ateliér sídlící v Torontu, vznikl v roce 1993. Svou pozornost zaměřuje na průzkum sociální oblasti. Vybírá si aktuální a svým způsobem ožehavá témata, která však s plným vědomím toho, jak silné emoce mohou rozvířit, vždy zpracovává s citem a ohledem. Mezi realizované práce, které procestovaly celý svět, patří například Nechte se ostříhat dětmi (uváděno v Praze v r. 2011 ve spolupráci s o.s. Motus), Pouliční stolování či Noční procházky s teenagery.

Motus o.s., produkce divadla Alfred ve dvoře, je nezisková nezávislá organizace, která podporuje, rozvíjí a propaguje nové umělecké práce a projekty. Pořádá, a to nejen v prostoru divadla Alfred ve dvoře, ale i mimo jeho zdi, také řadu mimodivadelních aktivit korespondujících s obecným kulturním rozvojem v otevřené a demokratické společnosti.

Podpora: Nadace DrAK, Česko-německý fond budoucnosti, Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hl.m. Prahy, Canada Council for the Arts Theatre International Program, Ontario Arts Council's National and International Touring program, Nová scéna ND, Pražský divadelní festival německého jazyka, Pazz Festival a Oldenburgisches Staatstheater, Toni & Guy, Grazing Daysi, Bistro 8.

 


Účinkují

Režisér: Darren O'Donnell
Spolurežisér: Konstantin Bock
Produkce: Eva Verity, Jenna Winter, Klára Mišunová a Motus o.s.

Termíny