Snow Film Fest

Film, Volný čas, Sport, Turistika
Snow film fest! ... VEČER PLNÝ ŠPIČKOVÝCH FILMŮ!
... SNÍH, LED, ADRENALIN!
... EXTRÉMNÍ LYŽOVÁNÍ, ZIMNÍ LEZENÍ, SNOWKITING, SKIALPINISMUS A DALŠÍ ZIMNÍ ŠÍLENOSTI!

To vše opět v Novém Městě na Moravě!!!

Uvidíme se v sobotu, 26.10. 2013 v 17h v Kulturním domě!

Festival SNOW FILM FEST probíhá v České republice od roku 2011. Tehdy jsme jej nazvali Filmový Festival Zimních sportů. Akce vznikla jako protiváha tehdy již zdárně rozběhlému filmovému festivalu Expediční kamera. Výstižný, ale ne úplně zdařilý název FFZS jsme se letos rozhodli změnit na SNOW FILM FEST.

SNOW FILM FEST vás zve na filmy o absolutním extrému polárních expedic, šokujících výkonech sportovců i o tom jak prožívají své životy, když opadne adrenalin a je třeba se vyrovnat se situacemi na pokraji života a smrti.  Na festivalu zažijete ohlušující ticho i nedozírnost arktických pustin stejně jako nádheru zasněžených hor a ledovců. Prožijete s aktéry situace, které vám možná odhalí, proč se vydávají na hranice svých možností a možná zjistíte, že je kousek „toho“ i ve vás.

Do Nového Města na Moravě festival opět přiveze,Vám již dobře známé,sdružení Naboso. Specializujeme se na pořádání výletů po ČR,ale i do vzdálených krajů. Všechny akce jsou plné dobrodužství a také zajímavých zážitkových kurzů pro všechny nadšené sportovce a cestovatele. Jezdíme na kole, na lodi, na bruslích, na lyžích, na in-linech, nebo prostě „jen“ NABOSO. Více o našem sdružení  na www.naboso.org

Naboso má za sebou také velmi úspěšné promítání filmových snímků na festivalech Expediční kamera, který pro Vás opět připravujeme na jaře příštího roku.

Naboso pořádá Snow film fest ve spolupráci s Kulturním domem v Novém Městě na Moravě a za podpory Horácké tiskárny v Novém Městě na Moravě.

Kromě filmů je připraven další doprovodný program.A opět pro Vás bude připravena čajovna s rozmanitými druhy čajů!


Letošní filmová nadílka:

Lákavý strach / Tempting Fear

 

Režie: Mike Douglas, Kanada, 2012, 25 minut

Ocenění: 'Best Action Film' Adventure Film Festival 2012, 'Best Story' X-Dance 2012, Cold Smoke Award 2013

Andreas Fransson je asi nejodvážnějším extrémním lyžařem této generace. Ve filmu Tempting Fear zkoumá místo, kde strach přemůže všechny emoce, protože smrt číhá na každém chybném kroku.

Modrá posedlost / Blue Obsession

 

Režie: Alan Gordon, Jordan Halland, USA, 2011, 8 minut

Modrá posedlost, i tak by se dal přeložit název filmu točeného na aljašském ledovcovém platu Juneau Icefield. Horolezec Alan Gordon se  snažil zachytit místa na ledovci Mendenhall, kde se od svých devíti let neustále pohybuje a která se každý den proměňují.

Na sever od slunce / Nordfor sola

 

Režie: Jørn Nyseth Ranum, Inge Wegge, Norsko, 2012, 46 minut

Ocenění: The Norwegian Documentary Film Festival 2012: Audience Award

Inge a Jørn nejsou běžní surfaři. Rozhodli se strávit devět měsíců studené norské zimy v izolaci za polárním kruhem v neobydlené zátoce omývané Atlantikem, kde našli nejen perfektní vlny, ale také spousty odpadků. Za cíl si dali posbírat alespoň tunu odpadu, který dennodenně přináší moře.

Napříč ledy / Crossing The Ice

 

Režie: Justin Jones, Austrále, 2012, 44 minut

Ocenění: Grand Prize 2012 Banff Mountain Film

Dva australští dobrodruzi, James Castrission and Justin Jones, se vydávají na nebezpečnou cestu napříč Antarktidou a zpět a to zcela bez pomoci. Žádní tažní psi, žádný kite, žádné zásobovací tábory, pouze dva muži táhnoucí na saních své zásoby a přístřeší přes 2200 km nehostinného ledu a mrazu.

 

Neviditelná hora

 

Režie: Petra Geletová, Slovensko, 2013, 20 minut

Tento dokument z Elbrusu zachycuje výstup nevidomého Juraje Prágera a Zoliho Pála na nejvyšší horu Evropy severní stranou. Po překonání sebe samého na Mt. Blancu na "nejnáročnější normálce" chtěl Juraj zkusit něco dalšího a opět posunout svoje hranice. Toto dobrodružství ukazuje výstup bez jakékoliv podpory.

Sašimi z jednorožce / Unicorn Sashimi

 

Režie: Ben Knight, Nick Waggoner and Travis Rummel, USA, 2011, 5 minut

Ocenění: Vancouver International Mountain Film Festival Grand Prize, Sheffield Adventure Film Festival Best Artistic Film 2013

Každý dobrodruh a horolezec ví, že k pohybu v horách patří prohra stejně tak, jako vítězství. Prohra však rozhodně neznamená zklamání a to vědí i autoři snímku Unicorn Sashimi, kteří se vydali do japonských hor s cílem ulovit mýtického hokkaidského jednorožce. „Ukázalo se ale, že zvíře je těžké natočit a tak jsme se rozhodli alespoň si trochu zalyžovat,“ skromě komentují autoři filmu.

 

Snow Way

 

Režie: David Kačírek, Martin Hausner, produkce: LIP Production, ČR, 2012, 40 minut

Dokumentární film mapuje dvacetiletou sportovní kariéru nejúspěšnějšího českého snowboardisty Martina Černíka. Popisuje svojí cestu od prvních zatáček v Krkonoších přes Olympiádu až po extrémní sjezdy v divoké přírodě.

 

Těšíme se na setkání s Vámi!

Za Naboso o.s., Dana Vacovská.

dana@naboso.org

 

Termíny