Designblok 2013 - Výstava d_CONTROL

Výstava

Zveme Vás na výstavu studentů Průmyslového designu při Českém vysokém učení technickém v Praze, která se v rámci Designbloku 2013 představí ve velkorysých prostorech Ehlenova domu, sídle sociálního klubu, společnosti Era svět. Vernisáž proběhne v pondělí,  7.10. v 19 hodin.

Průmyslový design při ČVUT v Praze je dnes již neoddělitelnou a především pak bystře sledovanou součástí vysokoškolské výuky designu.  Mladý obor vybízí k novým způsobům výuky/navrhování a spolupráce, podněcuje k lepším výkonům, motivuje a podporuje v kreativní činnost.

Studenti si rychle uvědomili ojedinělých předností, jež studium na ČVUT nabízí. Spolupráce s technickými a výzkumnými středisky ostatních fakult, spolupráce s  průmyslem či řemeslnou dílnou je samozřejmou, vlastně nedílnou součástí studia.

Mladí designéři jsou vystaveni reálnému prostředí průmyslové výroby, jejich výhodou je praktická znalost technologie a materiálu. Tyto zkušenosti mohou zhodnotit ve vývoji a výrobě konkrétního výrobku; mohou je však taky popřít, zkušenost využít, materiál zneužít, mohou experimentovat a vyvíjet. Mimo rámec, d_CONTROL.

 

Přijďte se podívat na 30 projektů, funkčních prototypů, několik vizualizací, grafik a videí, jež vznikly v zimním a letním semestru školního roku 2012/2013. Zastupují ateliér Mariana Karla, Alexiuse Appla, Jana Fišera a Reného Šulce.

 

Vernisáž výstavy proběhne v pondělí,  7.10. v 19 hodin.

 

Účinkují

Doprovodný program:

 

Pondělí, 7.10. v 19 hodin – vernisáž, Era svět

Pondělí, 7.10. v 22 hodin – afterparty, Experimentální prostor NoD

 

Pátek, 11.10. v 10:00 – Snídejte šampaňské s René Šulcem, Era svět

Pátek, 11.10. v 15:00 – komentovaná prohlídka, Era svět

 

Sobota, 12.10. v 15:00 – komentovaná prohlídka, Era svět

Sobota, 12.10. v 16:00 – výtvarná dílna pro rodiče s dětmi : V kůži designéra, Era svět

Termíny