Dominika Schönová - obrazy, textil

Výstava

 

Obrazy a textil Dominiky Schönové narozena  9.4.1954 v Praze. Po ukončení základní školy byla přijata do Trnkova studia krátkého kresleného filmu jako animátor, spolupracovala na francouzském filmu „Divoká planeta“.
Střední grafickou školu v Praze (Hellichova) absolvovala v letech  1971-1975  (obor grafika u prof. Istlerové, akt  u prof. Bubeníčka, sazbu  u prof. Blažeje).
V letech 1975-1981 studovala na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze - obor knižní ilustrace  v ateliéru prof. Zdeňka Sklenáře.
Ve své profesionální výtvarné činnosti se věnuje volné grafice, olejomalbě, knižní ilustraci, vědecké kresbě a textilním návrhům. Používá zejména originální techniku tisku z hloubky, ale i suchou jehlu v kombinaci s mezzotintou, dále lept a mědirytinu. Zabývá se také tvorbou ex-libris a drobnou grafikou.
Kompletní realizaci (opracování desek, vlastní rytinu, tisk v barvě a zalisování) provádí autorka sama. Její dílo je uloženo jak v soukromých sbírkách tak státních institucích a galeriích doma i v zahraničí. 
Mezi její oblíbené obory patří knižní dětská ilustrace (publikace  „Exotické ovoce“) a vědecká kresba. Okrajově se věnuje tvorbě oděvních doplňků  (úpletů, šál a šatů). Pracuje s přírodními materiály, především s vlnou a kůží.

Výstava je prodejní a potrvá do 17. listopadu 2013.

Účinkují

Výstavu uvede Marie Hanušová, galeristka.

SmileV kulturním programu vystoupí žáci Základní umělecké školy Karla Komzáka.

Kontakty

www.tnv.cz

Termíny