Navštivte podzimní pěstitelskou výstavu Floria v Kroměříži

Výstava, Volný čas, Pro děti, Kurzy, vzdělání, konference

Od 10. do 13. října se do Kroměříže na Výstaviště Floria sjede na 200 zahradníků z celé republiky. Koná se tady tradiční prodejní pěstitelská výstava Floria, kterou se podařilo úspěšně přesadit z Věžek do Kroměříže. Podzimní výstava Floria nabídne především ovocné i okrasné stromky a širokou škálu podzimních květin.

Vůbec poprvé budou moci návštěvníci obdivovat výpěstky zahrádkářů ve speciální expozici, věnované ovoci a zelenině. Podzimní plody jako jablka, hrušky, švestky nebo fazole, ale i patisony nebo tykve různých odrůd budou k vidění v jedné z krytých hal výstaviště.

Ve stejném termínu se na výstavišti uskuteční výstava Floria Bonsai, největší autorská výstava v Evropě, pořádaná ve spolupráci s bonsai centrem Isabelia. K vidění budou desítky bonsaí, starých až 200 let. Výstava je unikátní nejen svým rozsahem. Zájemci tady mohou získat cenné rady pro jejich pěstování a tvarování k dokonalosti.

Součástí podzimní výstavy Floria je už tradičně prodejní výstava drobného zvířectva, určená nejen chovatelům. Představí více než stovku králíků a holubů, také slepice, kachny a husy v jejich přirozeném prostředí na jezírku, vybudovaném pro tuto příležitost. Návštěvníci si sami zvolí králičího favorita, který bude vyhlášen Králíkem Moravy. Na své si přijdou i milovníci medu. Včelařům bude patřit samostatná expozice s prodejem včelařských potřeb, doplněná prodejem medu, medoviny a medových perníků.

Areál nového Výstaviště Floria Kroměříž  o celkové ploše 30 tisíc m2 je unikátní svým členěním a stylovými zahradami. Navazuje na tradici výstav Floria a kromě pěstitelských a dalších výstav nabízí pestrou škálu zábavných  akcí.

Termíny