Fluctuat nec mergitur

Výstava

 

Vernisáž: 3. 10. 2013 v 17:00

Výstava: 4. 10. – 31. 10. 2013

Akad. soch. Sylvie Choisnel je sochařka, profesorka na Akademii ve Světlé nad Sázavou, keramička, spolupracuje s restaurátory a spolupodílí na filmových dekoracích. Pochází z Francie. Shodou okolností žije a pracuje Čechách. Studovala v institutu Faculté d´ ARTS PLASTIQUE PARIS a je absolventka Ecole nationale supérieure des BEAUX ARTS (AVU) PARIS v oboru sochařství.

Její tvorba přesahuje běžné sochařské meze. Sylvie Choisnel kreslí, maluje, sochaří, tiskne. A učí.

A to všechno najednou. Torza nohou, klíny bez trupů, psi, psí ženy i erotické grafické listy s jeleními náměty, Předmět touhy... Silviin svět je plný zázraků, humoru, emocí, erotiky a neobyčejných výjevů. Ženský akt se psí hlavou nebo pozlacené ženské klíny, bizarní krajiny, žirafy s lidskými nohami s hlavami v oblacích.... Nesmíme zapomenout na Silviinu keramiku. Vědomé pochopení krásy i bizarnosti jihoamerické keramiky; Sylvie dělá keramiku současnou, ale zjevně navazuje na staré indiánské techniky a vzory. Je to keramika okouzlující a veselá.

Sylvie se nesnaží zakrývat svoji ženskost, naopak ji dává otevřeně najevo. Tím zjemňuje a zesiluje celkový výraz svojí tvorby. Její umělecký projev vyzařuje klasickou čistotu, je kultivovaný, ale specifický a jednotný. Sylvie ví, co dělá.

Visio Art Gallery na Roudné zve všechny uměnímilovné nadšence na výstavu akad. soch. Sylvie Choisnel 3. října 2013 od 17.00. Výstavu zahájí Milda Kasl

Autorka tuto svoji výstavu v Plzni nazvala Fluctuat nec mergitur (NEUTOPÍ SE).

 

Sylvie nemusí mít strach, zaručeně se neutopí.

Účinkují


Ľubica Toušová, Sylvie Chousnel, Milda Kasl

Kontakty

www.visioart.cz

Termíny