Svatováclavská jízda historických vozidel

Turistika

V sobotu 28. září 2013 se uskuteční jízda historických vozidel s názvem Svatováclavská vyjížďka. Její trasa povede také Valašskem. Fanoušci mohou přijít pozdravit veterány na zámek Lešná a zámek Kinských ve Valašském Meziříčí.

od 11:00 do 13:00 hodin Zámek Lešná
od 13:30 do 15:00 hodin Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí

Milovníci filmů pro pamětníky se ocitnou v dobách Oldřicha Nového. Výstava historckých vozidel proběhne nejprve v zámeckém parku v Lešné, pak před zámkem Kinských ve Valašském Meziříčí. Návštěvníci akce mají možnost diskutovat s majiteli automobilů, vyfotit se a korzovat mezi dobově oblečenými účastníky Svatováclavské vyjížďky.

Závod s názvem Svatováclavská vyjížďka se pojede již po třetí a jeho cílem je představit návštěvníkům historii automobilové dopravy. Jedná se o pohodovou vyjížďku historických vozidel, jejíž trasa povede z Nového Jičína a celková délka je přibližně 45 km. Na zastávkách v zámeckém parku Lešná a zámku Kinských ve Valašském Meziříčí se mohou návštěvníci pokochat nejen krásnými automobily, ale i expozicemi, které jsou v jednotlivých zámcích připraveny.

Loňského ročníku se zúčastnilo 110 historických automobilů a motocyklů. Doufáme, že letošní účast bude ještě vyšší. Přijďte se podívat, jste srdečně zváni!

Termíny