IKONICKÉ FOTOGRAFIE Z DÍLNY NATIONAL GEOGRAPHIC VYSTAVUJE GALERIE HARFA

Výstava, Volný čas

Do 20. října 2013 si mohou návštěvníci Galerie Harfa prohlédnout druhou část výstavy fotografií, které vznikly pro časopis National Geographic. Vstup je volný.

 

Tematická výstava nese název ICONIC NATIONAL GEOGRAPHIC (Ikonický National Geographic) a nabídne další průřez toho nejlepšího, co fotografové pro tento časopis nafotili. Návštěvníci výstavy mohou opět vyhrát roční předplatné National Geographic a poukázku na zájezd v hodnotě 10 000 Kč od CK FISCHER.

 

Časopis National Geographic byl založen ve Washingtonu, D.C. 13. ledna 1888.  Tehdy se 33 vědců, mecenášů a cestovatelů rozhodlo založit „společnost pro zvyšování znalostí o geografii“. První číslo spatřilo světlo světa v říjnu téhož roku. Obálka tehdy vypadala spíše jako vědecká brožurka, nezdobila ji žádná fotografie, ani typický žlutý rámeček. Postupem času se ale časopis stal symbolem unikátních objevů a také nádherných fotografií a tuto pověst si drží dodnes. V roce 1995 vyšla první jazyková mutace časopisu a jejich počet stále roste. V současné době vychází National Geographic ve 36 mezinárodních vydáních a každý měsíc si jej v tištěné nebo digitální podobě přečte na 60 miliónů čtenářů.

 

www.galerieharfa.cz

Termíny