3. Abonentní koncert - Shadow Quartet

Hudba

Tato jedinečná formace hudebníků vznikla ke konci 90. let jako reakce na stávající tvář klasické hudby. Záměrem tohoto seskupení je tedy interpretace klasické hudby v netradičních úpravách.

V širokém repertoáru této kapely dále nechybí hudba filmová, muzikálová a populární. Vystoupení je doprovázeno vtipnými glosami a jinými  legráckami, kterými  si čtveřice mladých sympatických umělců získává publikum všech generací.
Za posledních pět let působení Shadow Quartetu na hudební scéně jsou  nepřehlédnutelná vy stoupení s umělci jako např. Zuzana Norisová, Jiří Korn, Janek Ledecký, Lenka Filipová a další.

Asi k  největším úspěchům těchto vynalézavých hudebníků patří zápis do Guinnessovy knihy rekordů za nejrychlejší interpretaci virtuózní skladby Let čmeláka skladatele N. Rimského-Korsakova.

Vedoucím souboru je violoncellový virtuóz Štěpán Švestka, laureát Soutěže konzervatoří, 1. cena v soutěži pro střední školy „Yamaha”, 1. cena v soutěži pro vysoké školy „Yamaha”,  absolutní vítěz mezinárodní soutěže „O cenu Leoše Janáčka“ a současně Cena za nejlepší provedení soudobé skladby, 1. cena v mezinárodní soutěži „Beethovenův Hradec” a současně Cena za nejlepší provedení díla Leoše Janáčka, 1. cena v soutěži „O cenu Leoše Janáčka“ v oboru smyčcové kvarteto a držitel notářského zápisu za nejrychlejší  provedení skladby Let čmeláka N. R. Korsakova.

Vstupenky v předprodeji od 2. 9. 2013 v Informačním centru, náměstí Míru 1, Frenštát p. R., tel.: 556 836 916

Účinkují

Shadow Quartet

Termíny