Památky očim amladých

Výstava

Město Litovel se v minulém roce, jako jedno z 52 měst, zapojilo do celorepublikové výtvarné soutěže určené pro města, jakožto členy Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, kterou vyhlásilo město Kutná Hora, jako doprovodný program Národního zahájení EHD (Dny evropského dědictví) 2012 v Kutné Hoře.

 

Do této soutěže se zapojilo 130 žáků ze škol v Litovli a žáci ZŠ Nasobůrky. Soutěž byla rozdělena do tří věkových kategorií. Odborná porota, složená z učitelů výtvarné výchovy na jednotlivých školách, dne 21. 5. 2012 zhodnotila všechny práce a na první místa v jednotlivých kategoriích umístila Jana Kubáčka (ZŠ Vítězná), Lenku Tomáškovou (ZŠ Jungmannova) a Terezu Duškovou (ZŠ Jungmannova). Tyto tři práce postoupily do národního kola v Kutné Hoře.

Vybrané práce byly vystaveny v Kutné Hoře cca dva měsíce a dále byly vystavovány v různých městech (Pelhřimov, Smečno, Žehušice, Třeboň, Pardubice) , nyní se dostávají do Litovle.

 

Na výstavě budou k vidění nejlepší výtvarné práce žáků z jednotlivých měst, která se do soutěže zapojila a nebudou chybět ani výtvory z Litovle.

 

Zveme tímto všechny na vernisáž, která se uskuteční ve středu 2. října v 17 hod. ve Výstavní síni MK Litovel. Výstava potrvá od 3. října do 31. října 2013. Otevírací doba PO, ÚT, ČT 8 – 15 hod., ST 8- 17 hod., PÁ 8- 13 hod., SO 10 -13 hod. (polední přestávka 11:15 – 12 hod., mimo soboty)

Kontakty

www.mklitovel.cz

Termíny