Benefiční koncert Ivy Bittové, Brno, 1. 10. 2013

Hudba

Jedna z nejvýraznější osobnosti české alternativní hudební scény Iva Bittová vystoupí 1. 10. 201319:00divadle Bolka Polívky v Brně. Výtěžek z akce podpoří organizaci Brontosauři v Himálajích, která je jedinou českou organizaci, jejíž rozvojový projekt spolufinancuje 14. Dalajláma.

Iva Bittová (* 1958) - houslistka, zpěvačka, skladatelka, pravidelně vystupující po celém světě, jež dovedla k dokonalosti originální kombinaci houslí a  hlasu. Začátek její kariéry směřoval k divadlu a filmu. Prošla mnoha hudebními žánry od alternativy přes jazz, rock, klasickou hudbu, včetně hostování v opeře (role Dony Elviry W. A. Mozarta). Dodnes se hledá pojmenování jejího naprosto originálního hudebního jazyka. Její skladby a kompozice vznikají z podnětu všedního života. Jsou  založeny na vibraci, rezonanci zvuku houslí a hlasu. Důležité je ticho a ničím nerušená pozitivní atmosféra, která se do hudby vtiskne.

Brontosauři v Himálajích stavějí školu v Malém Tibetu, který leží ve vesnici Mulbekh. Společně s obyvateli vesnice Mulbekhu chtějí do roku 2021 zlepšit kvalitu vzdělávání a zvýšit kapacitu školy ze 150 na 350 dětí. Pro realizaci rozvoje školy Brontosauři v Himálajích poskytují finanční prostředky, zajišťují odborníky, kteří pomáhají s plánováním a realizací školního rozvoje a také vysílají do Himálají dobrovolníky. Společně s Brontosaury podporuje školu také Světlana Nálepková, David Kraus, Jaroslav Dušek a další. 14. Dalajláma spolufinancuje školní rozvoj od léta 2011. V listopadu 2011 mu za jeho rozhodnutí předal poděkování Václav Havel.

Po koncertu bude v divadelní restauraci beseda pro ty, kteří se budou mít zájem dozvědět více o organizaci Brontosauři v Himálajích.

Více na:

http://www.brontosaurivhimalajich.cz/2013/8/6/beneficni-koncert-ivy-bittove
http://www.divadlobolkapolivky.cz/program/blog.html
https://www.facebook.com/events/602255356494142/?ref=2

 

Termíny