Oslavte s námi Dny evropského dědictví 2013!

Volný čas

V rámci Dnů evropského dědictví (European Heritage Days) EHD 2013 bude v sobotu 14.9.2013 od 10 do 17h veřejnosti zpřístupněno bývalé povoznictví U Ferusů na Senovážném nám. 6 v Českých Budějovicích. Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště, který v objektu sídlí, se tak připojuje k projektu České Budějovice ve století páry, aneb památky v novém světle, který pořádá Statutární město České Budějovice ve spolupráci s Agenturou Kultur-Kontakt u příležitosti EHD 2013.


 

A na co se mohou návštěvníci bývalého povoznictví U Ferusů v sobotu 14.9.2013 těšit?

  • Veřejnosti bude zdarma zpřístupněna výstava „Romantismus není jen Hluboká“, která na 12 výstavních panelech přiblíží více než 40 míst v jižních Čechách, která jsou inspirována romantismem. Jedná se nejen o zámecká sídla, hrady či sakrální stavby ale i o zahrady či parky plné romantických pavilónů či umělých zřícenin. Výstavní panely jsou rozděleny do několika tematických celků: Zámky, Hrady, Hrobky, Sakrální stavby, Industriální architektura a Romantismus v zahradní a krajinářské tvorbě. Informace o stavební historii místa doplňuje velké množství barevných fotografií, ale i dobová ikonografie.
  • Návštěvníci výstavy se tak dozví nejen o zámku v Hluboké, ale také v Blatné, Vráži, Českém Rudolci, Dubu u Prachatic nebo o zámku Orlík. V duchu romantismu byly upraveny i hrady Rožmberk, Zvíkov nebo Vítkův Hrádek a mnoho dalších staveb. Na panelech jsou představeny rovněž park v Červeném Dvoře, Terčino údolí v Nových Hradech nebo Landfransova zahrada v Jindřichově Hradci.
  • Původní účel domu připomene koňský povoz a ukázky kovářského řemesla.
  • V zasedacím sále bude promítána prezentace Elektrárny královského města Písku, přednášet bude pan Marek Anděl.
  • Návštěvníky opět přivítá pan Ferus, tentokrát za doprovodu paní Ferusové.
  • Pro návštěvníky je připraven prodej publikací z ediční činnosti NPÚ ÚOP ČB za zvýhodněné ceny.
  • Aktivity pro děti – dřevěná stavebnice, omalovánky

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích

Více o Dnech evropského dědictví v NPÚ.

Termíny