Zažijte s celou rodinou pohádkovou sobotu s Asterixem

Volný čas, Pro děti

Oranžová kavárna v Trutnově se v sobotu 14. září promění v olympijskou arénu starého Říma. Můžete se utkat na olympijských hrách, nebo zkusit zručnost v tvůrčích kreativních dílnách. Oblíbené Barevné loučení s létem i letos připravily Barevné domky Hajnice. Celým programem vás bude provázet legendární hrdina animovaných filmů Asterix, který na závěr chystá velké překvapení! Vstupné dobrovolné.

Do pohádky s Asterixem

Velká zahrada Oranžové kavárny se otevře již od 14:00 a své návštěvníky, malé i velké, bude lákat nejen na dobrou kávu a cukrářské výrobky. Po velkém úspěchu minulého ročníku Barevného loučení s létem se organizace Barevné domky Hajnice, která kavárnu provozuje, rozhodla akci zopakovat. Loni se s létem děti loučily ve stylu bradavické Školy čar a kouzel a Harryho Pottera. Letošek bude zase věnovaný statečnému a nebojácnému Asterixovi, který si s dětmi bude celý den hrát a soutěžit. V programu naleznete závody ve stylu římských olympijských her doplněné zábavnými úkoly, při kterých se děti můžou i něco zajímavého dozvědět. Během celého dne bude samozřejmě připraveno občerstvení pro závodníky a sladké odměny. Aby jim Asterix dodal spoustu síly a odvahy, uvaří s nimi i kouzelný lektvar, po kterém si pak hravě dokážou užít celý den. Spolu s dětmi také budete moci tvořit ve speciálních Barevných dílničkách, které povedou klienti a jejich asistenti z Hajnice. Můžete s nimi navlékat korálky, nebo si vymodelovat dáreček na památku. Program potrvá až do osmi večer a vstupné bude dobrovolné.

Oranžová kavárna dětem

Projekt Oranžové kavárny je dílem příspěvkové organizace Barevné domky Hajnice - poskytovatele pobytových sociálních služeb mentálně postiženým, která zde své klienty zaměstnává. „Naše Oranžová kavárna je místem, které napomáhá ke stírání předsudků a bariér mezi světem handicapovaných a ostatních občanů,“ uvádí ředitelka Barevných domků, Lenka Škarková. V prostorách kavárny je možnost zakoupit zákusky, korálky nebo keramiku, které postižení ručně vyrábí. Navíc kavárna funguje i jako čítárna a je místem setkávání, které ocení všechny věkové kategorie. Pro nejmenší je k dispozici velká zahrada s pískovištěm, studentům budou sympatické ceny, dospělí si odpočinou v klidném prostředí. Nejvíce však kavárna vychází vstříc maminkám s dětmi. Kavárna je zapojena do projektu Trutnovacek.cz.

Děkujeme partnerům akce:

3P Consulting s.r.o., BIO-ENZYM Petr Mrázek, Karel Kult – Stavo s.r.o., Sezet s.r.o., Trutnovská autobusová doprava s.r.o., Wimex s.r.o.

 

Termíny